Rozdzielczość FullHD to za mało? Smartfon z wyświetlaczem 2K już w drodze

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
vivo xplay3s 2k

Obecnie zdecydowana większość telewizorów posiada panele wyświetlające obraz w rozdzielczości FullHD. Ten trend powoli przeniósł się do wyświetlaczy stosowanych w smartfonach i innych urządzeniach mobilnych, co dla wielu osób wydaje się niepotrzebne. Jednak jeden z producentów uznał, że rozdzielczość 1080p wciąż nie pozwala osiągnąć wystarczającego natężenia pikseli w przeliczeniu na jeden cal i szykuje się do przedstawienia ewolucyjnego pod tym względem urządzenia.

Liczba producentów, którzy jako swój rodzimy kraj podają Chiny, jest ogromna. Jednak na palcach jednej ręki, ewentualnie dwóch rąk, możemy policzyć naprawdę warte uwagi firmy, które zajmują się produkcją między innymi smartfonów. Niedługo może do nich dołączyć Vivo, które szykuje swoją najnowszą słuchawkę do oficjalnej prezentacji. Ostatnia zapowiedź modelu Xplay3s daje jasno do zrozumienia, że wyświetlacz w tym smartfonie będzie prezentował obraz w rozdzielczości 2K, czyli 2560 x 1440. Nie jest podana przekątna tego panelu, ale według plotek może wynosić 5,5 cala. Te dwa parametry pozwalają osiągnąć wynik 534 pikseli na cal. Pozostała specyfikacja Xplay3s prezentuje się jak typowy flagowiec, czyli głównym elementem wewnątrz obudowy będzie Qualcomm Snapdragon 800.

Pierwszym producentem, który zastosował ekran FullHD była również chińska firma Oppo ze swoim modelem Find 5 razem z HTC Butterfly. Od tamtego moment nie minął jeszcze rok, a już zbliżają się dwukrotnie większe rozdzielczości. Podobna sytuacja dotyka ten sam parametr w przypadku nagrywania filmów wideo. Pojawia się jednak pytanie, czy to wszystko ma sens i naprawdę użytkownicy potrzebują takich możliwości?

źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy