ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Co to jest SPAM

SPAM w SMSach będzie przeszłością. Sprawdź, czy masz nową funkcję od Google

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Co to jest SPAM

SPAM to niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Chyba nikt nie lubi otrzymywać niechcianych reklam czy wiadomości, nie ważne, czy dotyczą one skrzynki pocztowej, SMS-ów, czy komunikatorów. Przy okazji możecie sprawdzić, jak zablokować niechciane połączenia telefoniczne.

Google zwalczy SPAM

Po półrocznym okresie rozwoju ochrona antyspamowa w Wiadomościach na Androida zaczęła się w końcu pojawiać w niektórych krajach i dla niektórych użytkowników na początku tego miesiąca. Funkcja ta nie została jeszcze udostępniona wszystkim, co oznacza, że zmiana dotyczy aktualizacji po stronie serwera. W najbliższych dniach możemy zobaczyć jej pełne wdrożenie. Być może niektórzy czytelnicy już mają dostępną nową opcję, ja niestety jeszcze nie.

SPAM

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy możesz korzystać z nowej funkcji, wystarczy że wejdziesz w Wiadomości > Ustawienia > Zaawansowane. Powinna tu pojawić się ochrona przed SPAMem.

Wcześniej odkryta sekcja witryny pomocy technicznej Google, która została opublikowana przedwcześnie, wyjaśniła, w jaki sposób nowa funkcja ochrony przed spamem będzie działać z perspektywy prywatności. Pada tu stwierdzenie, że po włączeniu tej opcji, niektóre informacje o wiadomościach odebranych na urządzeniu zostaną automatycznie przesłane do Google. Jednak treść wiadomości oraz numer telefonu nie będzie odczytywany.

Zobacz także: Oni wstydzą się smartfonów z Androidem, dlaczego?!

SPAM SMS – jak działa ochrona?

Sposób działania funkcji ochrony przed SPAMem jest niezdefiniowany. Możliwe jest, że Google obserwuje dane w celu zbadania podobieństwa między niechcianymi wiadomościami, aby je wykryć. Jeśli będziesz jednak bardzo zaniepokojony naruszeniem prywatności przez Google, nie powinieneś korzystać z tej funkcji.

Źródło: gizmochina, wikipedia

Sprawdź najnowsze wpisy