Wybór nowego smartfona nie jest prostą decyzją. Analizując kolejne urządzenia, zmuszeni jesteśmy porównywać różne dane, na przykład specyfikację techniczną, wygląd, a nawet czas wsparcia producenta. Do tej pory szczególnie problematyczna była analiza wsparcia – mało producentów oficjalnie chwali się danymi na temat tego, kiedy pojawić może się aktualizacja Androida, zatem informacji musieliśmy szukać na portalach i forach. Na całe szczęście proces ten ułatwi nam strona, którą przedstawię Wam w dzisiejszym artykule. Oto AOSMark.

Aktualizacja Androida – AOSMark powie Ci, który producent jest w tym najlepszy

AOSMark to ciekawa strona z informacjami na temat aktualizacji Androida, której warto się przyjrzeć. Twórcy witryny przygotowali dla nas kilka interesujących kategorii:

  • 20 najlepszy producentów – w kategorii oznaczonej na czerwono AOSMark wymienia 20 najlepszych, pod względem aktualizacji systemu, producentów. Twórcy smartfonów oceniani są w sześciostopniowej skali, która bazowana jest na średniej ilości nowych wersji systemu wydanych dla urządzeń.
  • Galeria sławy – w kategorii oznaczonej kolorem zielonym prezentowanych jest 20 najlepszych smartfonów, które otrzymały najwięcej aktualizacji w czasie, gdy były wspierane przez producenta.
  • Lista smartfonów z Androidem Pie – nazwa tej kategorii mówi sama za siebie. Na liście znajdują się wszystkie najpopularniejsze smartfony z Androidem Pie, które można w tym momencie kupić.

Zobacz też: Oto 10 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o komunikatorze WhatsApp.

Informacje dostępne na stronie AOSMark aktualizowane są co kilkanaście dni. Moim zdaniem opisywana przeze mnie strona jest bardzo przydatna, choć nieco brakuje mi informacji na temat czasu aktualizacji. Jakie jest Wasze zdanie? Dajcie znać!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.