Wszyscy czekamy na jedną z najważniejszych premier 2019 roku. Samsung ma zamiar przedstawić jubileuszową serię Galaxy S10, która wyjątkowo będzie składać się z trzech topowych urządzeń: bazowej wersji, Galaxy S10 Plus oraz odmiany Lite. Ta ostatnia dotychczas nie przykuwała naszej uwagi, a to błąd, bo zapewne też będzie łakomym kąskiem na mobilnym rynku. Nie zostanie wyposażona we wszystkie nowości technologiczne, ale z pewnością nie będzie to słaby telefon. Tym sposobem Galaxy S10 Lite z pewnością przełamie oczekiwania fanów na powrót serii „Mini”.

Samsung Galaxy S10 Lite to wielki powrót do korzeni, ale w lepszym wydaniu

Powyżej widzicie grafikę, która przedstawia Samsunga Galaxy S10 Lite w etui i właśnie od producenta tego „ubranka” pochodzi ten materiał. Doskonale widać, że front będzie niemalże identyczny, co w przypadku bazowej wersji Galaxy S10. Niemalże, bo oczywiście różnice będą się sprowadzać do samych rozmiarów. Jak zapewne pamiętacie, przy okazji omawiania cen serii Galaxy S10, wspomniałem o głównych zmianach w poszczególnych wersjach. Omawiany model ma kosztować około 3200 złotych i oferować 5,8-calowy wyświetlacz, który nie jest zakrzywiony na krawędziach. Dodatkowe elementy, które będą jasno wskazywać, że mamy do czynienia z Galaxy S10 Lite, to czytnik linii papilarnych na prawej krawędzi zamiast w wyświetlaczu oraz dwa aparaty na tyle obudowy.

Zobacz też: Huawei P30 Pro też wyróżni się wyjątkowym aparatem.

Wspomniałem w pierwszym akapicie o serii „Mini”, która umarła wraz z pojawieniem się Galaxy S6. Odmiana Galaxy S10 Lite niejako jest jej duchowym następca, ale zdecydowanie lepszym. Pozostaje kwestia mniejszego, choć nie do końca małego wyświetlacza. Pozostaje też minimalnie gorsza specyfikacja, ale tym razem nie jest ona słaba i nie sprawia, że w stosunku do bazowego modelu mamy do czynienia z różnicą kilku klas. Oczywiście pod warunkiem, że sprawdzą się plotki, które wskazują, że wnętrzności wszystkich Galaxy S10 będą opierać się na tym samym układzie Exynos 9820.

 

Źródło: Twitter, Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.