ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MWC: Sony Ericsson Xperia Play oficjalnie (dużo informacji)

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy

Sony Ericsson Xperia Play – te cztery słowa mówią prawdziwym maniakom mobilnych nowinek wszystko. Połączenie konsoli i telefonu zostało w końcu oficjalnie zaprezentowane, chociaż do tej pory mieliśmy okazje podziwiać go przynajmniej kilkukrotnie na różnego rodzaju zdjęciach i filmach szpiegowskich. Premierę urządzenia przeprowadził sam prezes SE – Bert Nordberg. Xperia Play korzysta z: Androida w wersji 2.3 (Gingerbread), procesora Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1GHz i procesora graficzny Adreno 205 (znany chociażby z Desire HD), 4-calowego ekranu o rozdzielczości 854 x 480. Bateria ma wystarczać na minimum 5,5 godziny grania. 5-cio megapikselowy aparat, lampa LED, głośniki stereo, Bluetooth i WiFi to dodatki, które mogę zachęcić potencjalnych klientów do kupna urządzenia. 

Telefon ma mieć zainstalowanych kilka gier, a Sony Ericsson zapowiada, że dodatkowych 50 tytułów będzie możliwych do zakupienia/ściągnięcia od razu po rozpakowania telefonu z pudełka. Przy okazji konferencji prasowej SE podziękował swoim biznesowym partnerom, czyli Google, EA Games, Gameloft i mobilnemu oddziałowy firmy GLU. 

Prowadzący zapewnili, że Xperia Play będzie godnym konkurentem PSP. Połączenie telefonu i konsoli ma zapewniać rozrwykę na najwyższym poziomie nie tylko za sprawą gier, które mają działać z prędkością 60 klatek na sekundę, ale także dzięki jakości odtwarzania multimediów. 

Wśród oficjalnie zapowiedzianych gier na Xperię Play znajdziemy: 

  • Reckless Racing (więcej leveli niż w standardzie)
  • Assasin’s Creed
  • Battlefield
  • Dead Space 
  • Fifa (dodany tryb multiplayer)
  • Dungeon Defenders: Second Wave (wcześniejsza premiera dla Xperii Play)
  • Guitar Hero
https://www.youtube.com/watch?v=TeLKznOP4uM

źródło: engadget.com

Sprawdź najnowsze wpisy