Google może pokazać swojego smartwatcha jeszcze w tym miesiącu

1 minuta czytania
Komentarze
smartwatch

Niedawno informowaliśmy Was o prawdopodobnych planach stworzenia inteligentnego zegarka przez korporację Mountain View. Google mogłoby tym samym wypromować tego typu urządzenia na szerszą skalę, a przy okazji rozwiązać problemy, które spowodowały, że tego typu produkcje innych firm nie cieszą się dużym powodzeniem.

Do obecnej chwili zebraliśmy dwa niezaprezentowane produkty z logiem Google, które oczekują swojej premiery. Są nimi nowy Nexus 5 oraz kolejna odsłona systemu Android ukryta pod nazwą kodową KitKat. Według ostatnich plotek istnieje możliwość, że Google zdecyduje się na prezentację powyższych wyrobów razem ze swoim smartwatchem, który może pojawić się pod nazwą Gem Nexus. Nie mamy zbyt wielu informacji na temat tego inteligentnego zegarka. Jedno źródło donosi, że to akcesorium w głównej mierze będzie nastawione na wykorzystywanie Google Now. Dodatkowo wyświetlacz prawdopodobnie zostanie wykonany w technologii AMOLED, co może pozytywnie wpłynąć na czas pracy na jednym ładowaniu baterii.

Jeżeli Google faktycznie ma w planach prezentację swojego smartwatcha to o wszystkim powinniśmy przekonać się w ciągu dwóch tygodni. Dopiero połowa października minęła, ale zazwyczaj tego typu konferencje są ogłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem. Może to oznaczać, że już niedługo korporacja z Mountain View zaprosi nas na „tajemnicze” wydarzenie.

źródło: Androidbeat

Motyw