Nowe Exynosy wykonane w technologii 14 nm – specjalnie dla Galaxy S5?

Newsy

ExynosProcessorLogo-580-75

Patrząc na podział smartfonów i innych urządzeń mobilnych to możemy dojść do wniosku, że z dnia na dzień układy Exynos są coraz mniej popularne. Obecne wyniki porównywalne są z tymi, które zostały osiągnięte krótki okres po premierze pierwszego urządzenia z układami Samsunga. Galaxy S5 może okazać się urządzeniem, które przerwie ten gorszy czas dla Koreańczyków.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Nowa seria Exynosów oznaczona numerkiem 6 ma korzystać ze wszystkiego, co obecnie ogłoszono. Wśród tych nowości znajdziemy zapewne technologię big.LITTLE, czyli wykorzystanie wszystkich 8 rdzeni w jednym momencie oraz wsparcie dla 64-bitowej architektury. Dodatkową cechą nowych układów ma być nowy proces technologiczny, który wyniesie tylko 14 nm. To znacznie mniej niż wcześniej przewidywano. Również data premiery zaskakuje, gdyż w poprzednim przypadku sądzono, że zmniejszenie rozmiarów elementów procesora zostanie wprowadzone pod koniec przyszłego roku. Okazuje się, że Exynosy 6 najprawdopodobniej pojawią się już w Samsungu Galaxy S5, którego premiera może mieć miejsce już w połowie lutego podczas targów Mobile World Congress.

Nowe układy mogą sprawić, że smartfony jeszcze bardziej zbliżą się wydajnością do bardziej zaawansowanych urządzeń. Dodatkowo wytwarzanie ciepła zostanie zdecydowanie zredukowane. Wszystko jednak sprowadza się do jednego pytania – czy oprogramowanie zostanie właściwie dopasowane i nie będzie ograniczać możliwości nowych Exynosów?

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x