100 000 sztuk Xiaomi Mi3 sprzedanych w zaledwie półtorej minuty po premierze

Łukasz Pająk Newsy 2013-10-15

xiaomi mi3 oficjalnie 1

Xiaomi to jedna z niewielu firm, która tworzy naprawdę porządne telefony, a przy tym nie wycenia ich tak wysoko, jak popularniejsi producenci. Jednym z ostatnio zaprezentowanych smartfonów jest model Mi3, czyli topowa słuchawka dostępna za niewielkie pieniądze. Od dzisiaj wszyscy chętni mogą kupić to urządzenie.

Niedługo trzeba było czekać, aby Chińczycy mogli pochwalić się świetnymi wynikami sprzedaży. Wystarczyła jedna minuta i 26 sekund, aby z półek zniknęło 100 000 sztuk modelu Mi3. Nie ma się czemu dziwić – za nieco ponad 1000 zł dostajemy jedno z najwydajniejszych urządzeń mobilnych na świecie, które w swojej obudowie z 5-calowym wyświetlaczem kryje układ Nvidii Tegra 4.

xiaomi mitv

To jednak nie jedyny dzisiejszy rekord ustalony przez Xiaomi. Na prezentacji Mi3 firma pokazała jeszcze 47-calowy inteligentny telewizor MITV, który w ciągu jednej minuty i 58 sekund znalazł 3 000 nowych właścicieli. Również i w tym przypadku kluczowym czynnikiem takiego wyniku jest cena, która wynosi blisko 1550 zł.

Takie informacje cieszą, gdyż może to pozytywnie wpłynąć na ceny wszystkich smartfonów. Jeżeli Xiaomi zdecyduje się oferować swoje produkty na większej ilości rynków to z pewnością Samsung będzie mógł czuć się zagrożony – pod warunkiem, że konsumenci otworzą się na chińską markę.

źródło: en.miui.com • maciekpt

  Cło zwykle nie jest jakimś wielkim problemem ale VAT (23%) robi już różnicę

 • Remko

  Fajnie by było jak by redakcja android.com.pl zrobiła test takiego Mi3

 • marcus1212

  tylko pewnie wysyłka z Chin i jak celnik dorwie w swoje łapy to doliczy ze 35% kwoty…

  • mach

   nie prawda, cło przy tej kwocie to 150-200zł. Dopiero co ściągałem elektronike z Chin i bez żadnego kombinowania tyle zapłąciłęm

 • marcus1212

  Dowalą cło, vat , podatek od nowości i bajeru to nam kopary opadną i cena będzie zaporowa…takie rzeczy to tylko w Erze.

  Przepraszam. W T-Mobile.

  • online

   na alegro wersja z 64 gb stoi 1900 zl ;/

   • Arcy_biskup

    Cło – 0
    Vat za towar z poza Mateczki Unijeczki… ibuygou.com – wysyłają jako prezent o niskiej wartości – nie przejmujesz się vatem.

    • mikolaj0

     ibuygo: 500 dolców + przesyłka – za telefon bez gwarancji. Kiepska opcja.

     • SQ9KFX

      Niby dlaczego bez gwarancji? nie wiesz o czym mówiszx