xiaomi mi3 oficjalnie 1

Xiaomi to jedna z niewielu firm, która tworzy naprawdę porządne telefony, a przy tym nie wycenia ich tak wysoko, jak popularniejsi producenci. Jednym z ostatnio zaprezentowanych smartfonów jest model Mi3, czyli topowa słuchawka dostępna za niewielkie pieniądze. Od dzisiaj wszyscy chętni mogą kupić to urządzenie.

Niedługo trzeba było czekać, aby Chińczycy mogli pochwalić się świetnymi wynikami sprzedaży. Wystarczyła jedna minuta i 26 sekund, aby z półek zniknęło 100 000 sztuk modelu Mi3. Nie ma się czemu dziwić – za nieco ponad 1000 zł dostajemy jedno z najwydajniejszych urządzeń mobilnych na świecie, które w swojej obudowie z 5-calowym wyświetlaczem kryje układ Nvidii Tegra 4.

xiaomi mitv

To jednak nie jedyny dzisiejszy rekord ustalony przez Xiaomi. Na prezentacji Mi3 firma pokazała jeszcze 47-calowy inteligentny telewizor MITV, który w ciągu jednej minuty i 58 sekund znalazł 3 000 nowych właścicieli. Również i w tym przypadku kluczowym czynnikiem takiego wyniku jest cena, która wynosi blisko 1550 zł.

Takie informacje cieszą, gdyż może to pozytywnie wpłynąć na ceny wszystkich smartfonów. Jeżeli Xiaomi zdecyduje się oferować swoje produkty na większej ilości rynków to z pewnością Samsung będzie mógł czuć się zagrożony – pod warunkiem, że konsumenci otworzą się na chińską markę.

 

źródło: en.miui.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.