asus zenfone 5

Asus ZenFone 5 poznał Androida Pie — kolejna świąteczna niespodzianka

1 minuta czytania
Komentarze

Wczoraj informowałem Was, że Samsung niespodziewanie wydał Android Pie dla Galaxy S9 i Galaxy S9+. Koreańczycy sprawili świąteczny prezent w wielu krajach, aczkolwiek jeszcze nie w Polsce, choć to zapewne tylko kwestia czasu. Tymczasem okazuje się, że nie tylko lider mobilnego rynku postanowił przyspieszyć swoje prace z racji świąt. Podobnie postąpił Asus, który właśnie zaktualizował ZenFone 5 do Androida Pie. Tajwańczycy nie dość, że przyspieszyli swój terminarz, to do tego pozmieniali kolejność. W końcu to ZenFone 5Z jest wyżej notowany w portfolio firmy.

Asus ZenFone 5 już wie, co to Android Pie — wcześniej, niż zapowiadano

notch asus zenfone 5 iphone x

Oczywiście fakt, że ZenFone 5 otrzyma Androida Pie, nikogo nie powinien zaskakiwać. Szczególnie że tydzień temu w Sieci pojawiło się przedpremierowe wydanie tego oprogramowania. To najprawdopodobniej jeden z głównych czynników, który sprawił, że Asus zdecydował się oficjalnie udostępnić nowy system. Co ciekawe, ten nie jest dostępny poprzez OTA, a jedynie do pobrania ze strony firmy. Waga nowego oprogramowania wynosi 2 GB, ale zawiera też najnowsze paczki zabezpieczeń. Aktualizacja dotyczy wyłącznie modelu ZE620KL, co też warto mieć na uwadze. Tym sposobem użytkownicy ZenFone’a 5 otrzymali miły prezent, choć wymuszony.

Zobacz też: Który smartfon może pochwalić się najmniejszymi ramkami?

W zeszłym miesiącu Asus zapowiadał, że pierwszym smartfonem, który otrzyma aktualizację do Androida Pie, będzie ZenFone 5Z i nie stanie się to wcześniej, niż w styczniu. Jednak los potoczył się inaczej i to ZenFone 5 wygrał wewnętrzny wyścig. Firma po prostu chciała udostępnić pewne źródło z właściwym oprogramowaniem. Kiedy ruszy OTA? Zapewne zgodnie z zaplanowanym wcześniej terminem.

Motyw