Zdobycie rekordu Guinnessa nie wiążę się z wielką sławą i „ustawieniem się” do końca życia. W głównej mierze to po prostu ciekawostka, a jak zostanie wykorzystana? To tylko zależy od samego zainteresowanego. Niemniej w tym roku mogliśmy już usłyszeć o dwóch rekordach ustanowionych przez producentów urządzeń mobilnych. Pierwszy należy do OnePlusa, który postanowił w jednym momencie coś… rozpakować. Był to OnePlus 6T i rekord sprowadza się do największej liczby osób podejmujących się tej czynności. Drugi to dzieło Xiaomi, które postanowiło w jednej chwili otworzyć 500 sklepów w Indiach. Tym razem też zostajemy przy tej chińskiej firmie, która przy okazji promocji zaprezentowanego wczoraj Mi Play stworzyła nad wyraz dużą i interaktywną choinkę.

Rekord Guinnessa kolejną formą marketingu — Xiaomi stworzyło wyjątkową choinkę

xiaomi mi play rekord guinnessa choinka

Chińczycy stworzyli 8-metrową choinkę z 1005 egzemplarzy Xiaomi Mi Play. Składa się to na największy tego typu wyświetlacz. Poprzedni rekordzista wykorzystał „zaledwie” 504 telefonów. Konstrukcja stworzona przez Chińczyków stanęła w jednym z marketów i nie jest tylko zwykłą atrakcją do oglądania. Firma swoje dzieło wykorzystała też do stworzenia jednego z najciekawszych hotspotów Wi-Fi. W ramach przypomnienia, sam smartfon Mi Play oferowany jest z darmowym internetem przez rok (10 GB miesięcznie).

Zobacz też: OnePlus 6T McLaren Edition kontra iPhone Xs Max — który jest szybszy?

Xiaomi poświęciło 12 godzin na złożenie widocznej powyżej choinki. Jak firma zaznacza, najtrudniejszą częścią okazała się synchronizacja wszystkich urządzeń tak, aby tworzyły spójny obraz. Najważniejsze, że z daleka nie rzuca się w oczy wycięcie w wyświetlaczu. Niemniej jak oceniacie takie pomysły? Czy to udana forma reklamy?

 

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.