kitkat_head

Jak sami zauważyliście, w przeciągu ostatniego tygodnia nowy Nexus 5 oraz nadchodząca razem z nim aktualizacja systemu do wersji 4.4 nie schodzą ze strony głównej naszego portalu. Także i dzisiejszego dnia do Sieci wyciekły kolejne zrzuty ekranu przedstawiające nadchodzącego Kit Kata.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

kitkat-leak-03

Tym razem grafiki nie pochodzą jednak z żadnego prototypu Nexusa 5, lecz mającego swoją premierę kilka tygodni temu Nexusa 7. Dociekliwi bez problemu są w stanie dostrzec, że interfejs z dzisiejszego przecieku znacznie różni się od tego, prezentowanego na filmie sprzed kilku dni. Naszym zdaniem może być to spowodowane między innymi tym, iż urządzenie z filmu działało na jednym z wczesnych buildów Androida 4.4.

kitkat-leak-12 kitkat-leak-02

Na grafikach, oprócz samych zmian wizualnych, możemy dostrzec nowości, które mogą się pojawić w systemie o nazwie kodowej Key Lime Pie. Możemy do nich zaliczyć między innymi wciągnięcie ustawień launchera do ogólnych ustawień, polepszone wsparcie dla bezprzewodowego drukowania z mobilnych urządzeń, czy natywną obsługę płatności NFC. Oprócz tego niektóre aplikacje systemowe doczekają się przebudowania, a niedawno debiutujący w Sklepie Play Quickoffice stanie się jedną z nich.

kitkat-leak-04

kitkat-leak-09

Podsumowując, wydaje się nam, że nowy Kit Kat 4.4, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, będzie nie tylko aktualizacją wprowadzającą poprawki wydajnościowe oraz odświeżenie interfejsu. System z zielonym robotem w logo doczeka się bowiem także nowych funkcji, które w naszym odczuciu uczynią czystego Androida systemem jeszcze bardziej kompletnym.

kitkat-leak-07

źródło: zdnet.com
Krzysztof Czerwiec