ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung galaxy s10 plus desgin wyglad

Bright Night — Samsung nie ma zamiaru zostawać w tyle

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Na podsumowania roku jeszcze z pewnością przyjdzie czas. Niewątpliwie jednym z ostatnich krzyków mody są tryby nocne. Google sprawiło, że ich Night Sight zszokowało odbiorców, jak jasne mogą być zdjęcia nocne robione bez użycia jakiegokolwiek, dodatkowego światła. Oczywiście Amerykanie nie byli pierwsi z tym rozwiązaniem, bo Huawei zrobiło to samo w aparacie P20 i P20 Pro. Niemniej Samsung nie chce być gorszy i już szykuje swoją odpowiedź — będzie nią Bright Night.

Bright Night to odpowiedź Samsunga na coraz popularniejsze tryby nocne

samsung galaxy s10 plus desgin wyglad

Specjalistom z XDA Developers udało się prześwietlić aplikację aparatu Samsunga, pochodzącą z Galaxy Note9, a dokładniej z Android 9 Pie (One UI) dla tego modelu. Koreańczycy ewidentnie już szykują nowy tryb, który nazywa się Bright Night i opis wskazuje na dokładnie to samo rozwiązanie, co w przypadku Huawei i Google. Tak naprawdę na to samo, co też ma OnePlus, Xiaomi czy też Honor. Oczywiście zasada działania wszystkich technologii jest taka sama — wydłużenie czasu naświetlania i odpowiednie złożenie zdjęcia tak, aby nie było rozmazane. Dlatego też chcąc uzyskać najlepszy efekt najlepiej skorzystać ze statywu.

Zobacz też: Lenovo prezentuje Z5 Pro GT i Z5s.

Czemu Samsung jeszcze nie wdrożył swojego Bright Night na obecne telefony? Jak nie trudno się domyślić, Koreańczycy zapewne czekają na premierę Galaxy S10, aby dopiero później powyższą nowość przedstawiać starszym modelom. Czy ma to sens? Z perspektywy Samsunga na pewno, chociaż nie wszyscy odbiorcy mogą być zadowoleni.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy