ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowy członek w rodzinie HTC – poznajcie model One Max

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy
eevpbsa

Po ogromnej fali przecieków w końcu nadszedł czas oficjalnej prezentacji nowego modelu HTC z serii One. Po debiucie pomniejszonego smartfona One Mini nadszedł czas na nieco powiększony wariant flagowego HTC One, przeznaczony dla tych, którzy uważają pięciocalowe urządzenia za niewyrośnięte. Poznajcie więc model One Max, który możemy uznać za pierwszego prawdziwego konkurenta dla smartfonów z serii Galaxy Note.

htc-one-max-silver

Zacznijmy od tego, że One Max to sprzęt ogromny, a wszystko za sprawą ekranu o przekątnej wynoszącej 5,9″ i o rozdzielczości 1080p (1920×1080). Elementem wyróżniającym ten model jest czytnik linii papilarnych umieszczony w nieco kontrowersyjnym miejscu – tuż pod obiektywem aparatu na pleckach smartfona. Ciekawostką jest też to, że w przeciwieństwie do oryginalnego HTC One lub One Mini, model Max posiada zdejmowalną tylną klapkę i daje nam możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą dodatkowej karty microSD.

Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 600 wspierany przez 2 GB RAM, co wypada nieco gorzej od konfiguracji Galaxy Note 3, posiadającego mocniejszego Snapdragona 800 i 3 GB RAM. W kwestii realnej wydajności wiele będzie jednak zależało od optymalizacji oprogramowania, a w One Max znajdziemy Androida 4.3 z jeszcze lepszą wersją nakładki Sense, oznaczonej numerkiem 5.5, która pozwala m.in. na usunięcie nielubianego dodatku BlinkFeed. Poza tym mamy tut też baterię 3300 mAh oraz aparat 4 MPx, a wszystko zamknięte w aluminiowej obudowie z przednimi głośnikami stereo BoomSound.

Mówi się, że One Max trafi do sklepów już w przyszłym miesiącu, na ten moment nie znamy jednak sugerowanej ceny tego urządzenia. Sądzicie, że HTC ma szansę konkurować w tym roku z nowym Galaxy Note 3?

htconemax1

źródło: engadget.com

Sprawdź najnowsze wpisy