Samsung zauważył problem, że ich szybkie ładowanie nie jest szybkie?

Łukasz Pająk Newsy 2018-12-22

Dla jednych szybkie ładowanie to wybawienie, a dla innych gwóźdź do trumny akumulatorów. Obie grupy mają rację. Faktycznie szybkie ładowanie skraca żywotność akumulatorów i zależnie od technologii jest to mniej lub bardziej zauważalne. Niemniej przez standardowy czas użytkowania straty nie są na tyle istotne, żeby nie korzystać z możliwości zdecydowanie szybszego ładowania zdecydowanie przestarzałych akumulatorów. W przypadku dużego wieku doskonale łączy oba zagadnienia Samsung, który co prawda stosuje tak samo nierozwijającą się technologię, jak konkurencja, ale do tego oferuje wyjątkowo stare rozwiązanie szybkiego ładowania.

Technologia szybkiego ładowania od Samsunga ma już 3 lata!

Jak podaje Ice Universe, a najczęściej podaje sprawdzone informacje, to Adaptive Fast Charging od Samsunga może okazać się przeszłością. To oznacza, że nadchodzi nowa technologia. Dotychczas Koreańczycy pozwalali na ładowanie ogniw w swoich smartfonach za pomocą zasilaczy o mocy 15 W. Sama technologia bazuje na Quick Charge 2.0, więc od 3 lat nie było widać rozwoju, co dobitnie można zauważyć w tym roku. Podczas gdy Huawei, Oppo i OnePlus idą po 40, 50 i 30 W, Samsung utknął ze zdecydowanie mniejszymi mocami. To ma się zmienić, ale nie wiemy dokładnie kkiedy — oczywiściepierwszy prawdopodobny termin poznania nowego rozwiązania to premiera serii Galaxy S10.

Zobacz też: Xiaomi szykuje swojego pierwszego smartfona z Android Go!

Czemu Samsung tak długo czekał z rozwojem szybkiego ładowania? Najprawdopodobniej z tego samego powodu, dla którego OnePlus otwarcie mówi, że nie wprowadzi bezprzewodowego rozwiązania — prędkość. W przypadku indukcji Koreańczyków możemy mówić o naprawdę zbliżonych czasach, podczas gdy w przypadku Chińczykach ta różnica byłaby kolosalna.

Źródło: Twitter • Zdzisław Dyrman

  Note9 bateria 4000 mAh od 10% do 100% w niecałe 2h. To i tak lepiej od Apple.

 • Bart

  Wolę ładowanie indukcyjne niż super szybkie. Przy odłożeniu telefonu w domu i pracy on się ładuje, bo mam kilka ładowarek.

  • Zdzisław Dyrman

   Mam podobnie. Wieczorem telefon kładę na płytkę indukcyjną i rano zawsze 100%.

   • Szamajama_Okutasi

    Też tak robię. Do tej pory podłączałem na noc kabel, ostatnio kupiłem ładowarkę indukcyjną i też kładę na niej telefon na noc. Mam Samsunga S7 Edge, szybkie ładowanie wyłączyłem w opcjach telefonu, bo mi to zbędne. Szkoda katować baterii. 😉

    • s90

     A czy na indukcji przypadkiem też się nie „katuje baterii” ?

     • Szamajama_Okutasi

      Nie. Przy wyłączonym szybkim ładowaniu bateria ładuje się powoli, a telefon jest jedynie lekko ciepły, tak samo jak przy ładowaniu kablem.

     • Tomasz

      Nikt nie potrzebuje szybszego ladowania.

     • s90

      Mówisz? Ja to chyba dziwny jestem… Bo nie wybrałbym teraz telefonu bez tej funkcji

     • Zdzisław Dyrman

      Mit.

     • s90

      Kiedyś używałem indukcji ale jeszcze za czasów s3 (dodatkowa cewka) to powiem, że telefon był cieplejszy niż po ładowaniu kablemx