Nokia 3 to smartfon z niskiej półki, który zadebiutował w 2017 roku wraz z Androidem 7.0 Nougat na pokładzie. Z czasem ów urządzenie otrzymało Androida 8.0 Oreo. Teraz przyszedł czas na kolejną dużą aktualizację – tym razem do Androida 8.1 Oreo. O „Ciachu” póki co możemy zapomnieć.

Nokia 3 dostaje aktualizację do Androida 8.1 Oreo

HMD nie próżnuje i nieustannie wydaje aktualizacje do swoich smartfonów (np. wczoraj Nokia 8 otrzymała Androida 9 Pie). Dziś firma rozpoczęła aktualizowanie już nieco zapomnianej Nokii 3, ale niestety nie do Pie. Jak to zwykle bywa w przypadku sporych aktualizacji, zwykle są one wypuszczane falami, co oznacza, że nie każdy otrzyma je w tym samym czasie. Android 8.1 Oreo na Nokię 3 wprowadza m.in. nowe ustawienia, przeprojektowane niektóre elementy interfejsu a także poprawia ogólną stabilność systemu.

Zobacz także: Huawei P20, P20 Pro i Mate 10 Pro otrzymują Androida 9 Pie

Jakby tego było mało, prócz nowej wersji Androida użytkownicy Nokii 3 otrzymają także grudniową paczkę zabezpieczeń. Chciałoby się powiedzieć „w końcu”, bo nie dało się nie zauważyć, że ten smartfon zdecydowanie nie był pierwszy na liście do aktualizacji. Możemy jedynie spekulować, że powodem takiego stanu rzeczy był procesor MediaTeka (urządzenia z układami tej firmy rzadko kiedy otrzymują nowe wersje systemu w tym samym czasie co sprzęty ze Snapdragonem).

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.