Xiaomi kończy wsparcie dla Mi 5 oraz Redmi Note 3

Kacper Kościański Newsy 2018-12-21

Mi 5 to świetny flagowiec Xiaomi, który swoją premierę miał w 2016 roku – tak samo jak Redmi Note 3. Trochę czasu już minęło, więc Xiaomi podjęło decyzję o porzuceniu wsparcia dla tych modeli. Oznacza to, że nadchodząca stabilna aktualizacja MIUI Global będzie dla ich ostatnią.

Xiaomi Mi 5 oraz Redmi Note 3 – Xiaomi kończy wsparcie

Koniec aktualizacji dla Mi 5 oraz Redmi Note 3 powinien wydawać się zrozumiały, bo w końcu od premiery obu tych urządzeń minęły już prawie 3 lata. Trzeba przyznać, że to i tak imponujący wynik – w szczególności, jeśli spojrzy się na innych, nieco mniej „przyjaznych” producentów. Nie sposób też dziwić się samej decyzji firmy – Xiaomi ma w swoim portfolio multum różnych smartfonów, a wydawanie aktualizacji dla nich wszystkich z pewnością jest nie tylko kosztowne, a także strasznie czasochłonne.

Zobacz także: Bezramkowy smartfon roku — który model zasługuje na to miano?

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jeśli nadal posiadacie któreś z tytułowych urządzeń i póki co nie zamierzacie się ich pozbywać, ale jednocześnie chcecie mieć w miarę aktualne oprogramowanie, to warto poszukać nowego ROM-u. W internecie z pewnością można znaleźć ich wiele, z czego większość zapewne bazuje na aktualnych wydaniach Androida.

Źródło: gsmarena • Wojtek Dziedzic

  Chyba nie ma być z czego dumnym, jak w ubiegłym roku pojawiało się miui 9 to aktualizację otrzymał nawet Mi2 czyli telefon wtedy sprzed 5 lat…

 • luqi

  To tylko koniec MIUI kiedy masz customy nie będziesz dostawał tylko firmware’u a i na to sa sposoby.

 • Grzegorz93

  Wersja China Dev będzie dalej wspierana?

  • Pietr

   W tym problem, że Mi5 nie ma już china a global

   • MisterJaworro

    Mi5 nie ma ani china ani global już 😛 dostanie tylko ostatni update stable

  • luqi

   Już nie, global jeszcze trochę powspierał dłużej ale to wynika z opóźnieńx