Mi 5 to świetny flagowiec Xiaomi, który swoją premierę miał w 2016 roku – tak samo jak Redmi Note 3. Trochę czasu już minęło, więc Xiaomi podjęło decyzję o porzuceniu wsparcia dla tych modeli. Oznacza to, że nadchodząca stabilna aktualizacja MIUI Global będzie dla ich ostatnią.

Xiaomi Mi 5 oraz Redmi Note 3 – Xiaomi kończy wsparcie

Koniec aktualizacji dla Mi 5 oraz Redmi Note 3 powinien wydawać się zrozumiały, bo w końcu od premiery obu tych urządzeń minęły już prawie 3 lata. Trzeba przyznać, że to i tak imponujący wynik – w szczególności, jeśli spojrzy się na innych, nieco mniej „przyjaznych” producentów. Nie sposób też dziwić się samej decyzji firmy – Xiaomi ma w swoim portfolio multum różnych smartfonów, a wydawanie aktualizacji dla nich wszystkich z pewnością jest nie tylko kosztowne, a także strasznie czasochłonne.

Zobacz także: Bezramkowy smartfon roku — który model zasługuje na to miano?

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jeśli nadal posiadacie któreś z tytułowych urządzeń i póki co nie zamierzacie się ich pozbywać, ale jednocześnie chcecie mieć w miarę aktualne oprogramowanie, to warto poszukać nowego ROM-u. W internecie z pewnością można znaleźć ich wiele, z czego większość zapewne bazuje na aktualnych wydaniach Androida.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.