Google Play Store zacznie wyróżniać aplikacje dla tabletów

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
google play store tablety

Główną zaletą mobilnej platformy Google jest ilość gier i programów, które dostępne są w sklepie Play. Niestety, ale ich różnorodność i przydatność w wielu przypadkach sprawia ogromne problemy. Firma z Mountain View wiele razy próbowała opanować ten – co prawda – coraz mniejszy chaos, który panuje w sklepie, a teraz przyszła na kolejny krok w tym celu.

Dostępność jednego systemu zarówno na smartfony jak i tablety ma swoje ogromne zalety, ale również jedną sporą wadę, którą jest brak prostego stwierdzenia na jakiego typu urządzenia została dana aplikacja zaprojektowana. Według ostatniego postu na blogu zrzeszającego deweloperów Androida, nadchodzące zmiany mają rozwiązać powyższy problem marketu systemu z „Robocikiem” jako logo.

Wszystko sprowadza się do tego, że użytkownicy tabletów przeglądając wszystkie kategorie w Play Store w pierwszej kolejności będą dostawali propozycję aplikacji oznaczonych jako stworzonych właśnie na tego typu urządzenia. Analogiczne rozwiązanie trafi do smartfonów. Kolejną drobną zmianą będzie dopisek przy aplikacji w markecie”Zaprojektowano na tablety” oraz „Zaprojektowany na smartfony/telefony”.

Wszystkie te zmiany mają zostać wprowadzone 21. listopada. Wtedy też okaże się, czy to właściwe rozwiązanie powyższego problemu. Jeżeli deweloperzy poprawnie będą oznaczać swoje aplikacje to nie powinniśmy więcej uświadczyć kłopotu niewłaściwej pracy danej gry lub programu na nieodpowiednim urządzeniu.

źródło: Android Beat

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy