Wczesny prototyp Nexusa 5 został uwieczniony na filmie

1 minuta czytania
Komentarze
nexus-5

Im bliżej do premiery poszczególnych urządzeń, tym więcej możemy na ich temat powiedzieć. Dotyczy to praktycznie każdego producenta, bez wyjątków. Nie inaczej jest z rodziną Nexusów, do której niedługo ma dołączyć kolejny reprezentant oznaczany najczęściej numerkiem „5”.

Znając całą specyfikację tej słuchawki, nie pozostaje nam nic innego jak skupić się głównie na oprogramowaniu, które w tym przypadku ma zostać odmienione. Mowa oczywiście o Androidzie w wersji 4.4 KitKat, który coraz bardziej jest rozsławiany przez Google i Nestle, ale nie poznaliśmy jeszcze żadnego terminu, w którym oficjalnie zaprezentowane zostałyby nowości od korporacji z Mountain View i LG.

Do Sieci wyciekł film, który prezentuje obie powyższe rzeczy, ale niestety we wczesnych stadiach rozwoju. Najlepiej to obrazuje nazwa kodowa systemu „Key Lime Pie”. Bez zbędnego przedłużenia, zapraszam do zapoznania się ze wczesnym prototypem Nexusa i sytemu Android 4.4:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2ksOJl0PDDg[/youtube]

Niestety, ale wielu nowości, które trafią do oficjalnej wersji „KitKata”, nie mogliśmy ujrzeć na powyższym filmie. Mimo wszystko, kilka zmian da się zauważyć. Przede wszystkim sam ekran główny posiada teraz większe ikonki, lista aplikacji została odświeżona i pozbawiona zbioru widgetów. Z 16GB pamięci, w którą został wyposażony Nexus 5, do dyspozycji dla użytkownika pozostaje 12GB.

Z dotychczasowo zebranych informacji, na powyższym filmie zabrakło między innymi odświeżonych ikon aplikacji, przeźroczystej belki powiadomień i wielu innych udogodnień, które powinniśmy ujrzeć w ciągu kilku dni. Taki okres czasu najprawdopodobniej będziemy czekać na premierę Nexusa 5 i Androida 4.4 KitKat według ostatnich plotek.

źródło: Phone Arena

Motyw