Wiele osób spośród nas z pewnością korzysta z motywów na swoim smartfonie. Jest to świetny sposób na odświeżenie wyglądu interfejsu urządzenia bez konieczności aktualizacji Androida lub wgrania nowego ROM-u. Niestety pewien czas temu Samsung wpadł na absurdalny pomysł, który zakładał, że bezpłatne motywy znikną ze sklepu – miały je w pełni zastąpić płatne rozwiązania. Na całe szczęście okazuje się, że firma poszła po rozum do głowy i wycofuje się ze swojej decyzji.

Samsung rezygnuje ze swojego absurdalnego pomysłu. Wybrane motywy ponownie za darmo

Jak podaje portal SamMobile, Samsung postanowił po cichu zrezygnować ze swojego – jakby nie patrzeć – głupiego pomysłu. Od niedawna podczas pobierania nowego motywu wyświetlany jest inny komunikat niż dotychczas. Zobaczcie sami:

Samsung darmowe motywy

Komunikaty podczas pobierania motywów. Z prawej strony widoczne jest nowe powiadomienie.

Jak wynika z powyższego zrzutu ekranu, Samsung prawdopodobnie powrócił do starych zasad, zgodnie z którymi bezpłatne motywy mogły po prostu istnieć i nie były one w żaden sposób ograniczane. Osoby, które chcą wesprzeć deweloperów oczywiście dalej mogą to zrobić – wystarczy kupić jeden z ich motywów. Co najważniejsze, tym razem ta decyzja nie jest wymuszona!

Zobacz też: Czy w ten sposób da się oszukać technologię odblokowywania twarzą?

Co sądzicie o tej zmianie? Czy Waszym zdaniem Samsung podjął mądry krok? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: SamMobile

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Michał Derej

    Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.