ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 8

Nokia 8 dostaje aktualizację do Androida 9 Pie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

W ciągu ostatnich kilku dni wiele smartfonów otrzymało Androida 9 Pie. Mowa tu m.in. o Huaweiu P20, P20 Pro, Mate 10 i ZenFonie 5. Teraz do grona urządzeń z „Ciachem” na pokładzie dołącza Nokia 8.

Nokia 8 otrzymuje aktualizację do Androida 9 Pie

Aktualizacja do Androida 9 Pie trafiła w końcu na Nokię 8. W końcu, bo trwało to bardzo długo. Wypuszczona dziś aktualizacja jest oczywiście oficjalna i w pełni stabilna. Warto jednak zaznaczyć, że aktualizacje zwykle są wypuszczane falami, co oznacza, że nie każdy otrzyma je w tym samym czasie. Android 9 Pie na Nokię 8 jest rozprowadzany przez OTA.

Zobacz także: OnePlus 6T McLaren Edition kontra iPhone Xs Max — który jest szybszy?

Opisywana aktualizacja przynosi m.in. następujące nowości: przebudowane ustawienia, nową nawigację, przeprojektowane powiadomienia, adaptacyjną baterię i adaptacyjną jasność. Szczególnie interesujące jest tu przedostatnia nowość – adaptacyjna bateria, która nadaje priorytet najczęściej używanym aplikacjom, a ogranicza te, z których korzystamy najmniej. Dzięki takiemu rozwiązaniu bateria wolniej się zużywa, w rezultacie czego smartfon będzie działał dłużej na jednym ładowaniu. Prócz samej aktualizacji, w paczce znalazły się także grudniowe poprawki zabezpieczeń. Dotarła już do Was opisywana aktualizacja? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy