ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Przybliżony termin premiery i specyfikacja wygiętego smartfonu LG

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g flex z

Mamy już za sobą premierę pierwszej słuchawki, która charakteryzuje się swoim charakterystycznie wygiętym wyświetlaczem. Mowa oczywiście o Samsungu Galaxy Round. Jednak wiemy, że to nie jedyny koreański producent, który w najbliższym czasie również planuje zaprezentować podobne urządzenie.

Mamy już za sobą premierę elastycznych wyświetlaczy od LG oraz odpowiednich baterii przeznaczonych do wygiętych smartfonów. Na papierze wygrywa Samsung, ale jeszcze nie poznaliśmy modelu Z (G Flex), który według wielu już na starcie wygrywa, gdyż LG najprawdopodobniej zbliży swój smartfon kształtem do banana, co lepiej wygląda w stosunku do Galaxy Round. Nowe plotki wskazują na to, że wyświetlacz w niezaprezentowanym jeszcze urządzeniu będzie posiadał przekątną wynoszącą 5,2-cala. Od razu widać nawiązanie do niedawno wprowadzonego do Polski modelu G2. Dane techniczne również na to wskazują, gdyż nowa słuchawka ma posiadać 4-rdzeniowy procesor oraz 2GB pamięci RAM. Najprawdopodobniej także moduł aparatu z matrycą 13MPx zostanie niezmieniony. Jednak dodatkowo zostanie dodana druga dioda LED. System siłą rzeczy zostanie zaktualizowany do Androida 4.3.

Kolejną wielką zaletą na starcie słuchawki LG w stosunku do Samsunga może być dostępność Z (G Flex). Galaxy Round obecnie można kupić tylko i wyłącznie w Korei i nie wiadomo czy ten model trafi na inne rynki. Drugi Koreańczyk może być dostępny w wielu państwach, a jego prezentacja ma nastąpić w ciągu dwóch tygodni.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy