Samsung Galaxy M20, czyli smartfon z ogromną baterią

Kacper Kościański Newsy 2018-12-19

Nadchodzi nowa seria smartfonów Samsunga – Galaxy M20. Niedawno pojawiły się też rendery tytułowej M-dwudziestki, a więc jej wygląd już znamy. Teraz przyszedł czas na „wnętrzności”, w których szczególnie wyróżnia się jeden element.

Samsung Galaxy M20 – wygląd i specyfikacja

Galaxy M20 według renderów prezentuje się tak: galaxy m20Jak dla mnie nachodzący sprzęt Samsunga prezentuje się fenomenalnie, mimo, że ma niewielkiego notcha. Ale cóż – o gustach się nie dyskutuje. Bardziej interesująca jest z kolei specyfikacja (choć niepełna), a konkretnie jej jeden element:

 • Ekran 6 cali (LCD IPS)
 • Exynos 7885
 • 3GB RAM
 • Podwójny tylny aparat 13 + 5 Mpix
 • Przedni aparat 8 Mpix
 • Bateria 5000 mAh

Zobacz także: Mi Power Bank 3 – najpopularniejszy power bank na świecie doczeka się odświeżenia

M20 będzie należeć do średniej półki wydajnościowej. Niestety pełna specyfikacja nadal nie wypłynęła. Wspomnianym interesującym elementem jest tu oczywiście bateria o ogromnej pojemności (5000 mAh), która powinna bez problemu wystarczyć na cały dzień intensywnego użytkowania. Galaxy M20 będzie dostępny w niektórych krajach Europy (w tym Polsce), ale jego dokładna data premiery i cena wciąż pozostaje wielką niewiadomą. O ile Samsung wyceni swoje urządzenie odpowiednio, to może ono zyskać spore zainteresowanie. Znając jednak Koreańczyków i wiedząc, że ich smartfony do tanich nie należą – może być z tym ciężko.

Źródło: gsmarena • Piotr Tomasz Harasimiuk

  5000 mAh to ma niby być ogromna bateria??? Nie no żarty.. Maiłem telefon z baterią 10 000 tamta to była ogromna….

 • Variete

  Wspomnianym interesującym elementem jest tu oczywiście bateria o ogromnej pojemności (5000 mAh), która powinna bez problemu wystarczyć na cały dzień intensywnego użytkowania.

  Głupie, proste gierki, czyli np. polskie Warcaby albo taki Bejeweled Blitz, potrafią pożreć 10% przez pół godziny z aku 3400 mAh. Obawiam się więc, że dopóki nie pojawią się baterie o pojemnościach rzędu 7-8-10 tys. mAh, tak każdy inny aku ciągle będzie miał etykietkę „umożliwia intensywne używanie przez jeden dzień”. Oczywiście, jeśli używa się smartfona incydentalnie: kilka rozmów, kilka wiadomości w komunikatorach, kilkanaście minut czytania newsów, przejrzenie kilku e-maili, sporządzenie notatki czy wyszukanie adresu na mapach – owszem – wytrzyma i 2 dni na przeciętnej pojemności akumulatorze. Jednak to „intensywne użytkowanie” to ciągle jest sprawa umowna, nawet w przypadku takiego aku 5000 mAh. Wystarczy kilka godzin jazdy autem z AutoMapą i Yanosikiem, i już się zacznie krucho robić z prądem.

  • Polish Onion

   To wszystko zależy od podejścia producenta do optymalizacji systemu.

   • Sławek

    z g…. bicza nie ukręcisz

    Optymalizować możesz (minimalnie) zachowanie telefonu w czasie czuwania. Jak włączysz ekran, transmisję danych, GPS i aplikację mapową – to bateii ubywa i nie ma na to rady – im większa tym lepsza.x