oneplus 6t mclaren edition iphone xs max

OnePlus 6T McLaren Edition kontra iPhone Xs Max — który jest szybszy?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Kilka lat temu było nie do pomyślenia, aby zestawiać ze sobą taniego OnePlusa z iPhonem. Dzisiaj Chińczycy zarówno podnieśli ceny swoich urządzeń, jak i są zdecydowanie bardziej poważaną marką, która nie skupia się wyłącznie na „taniości”. Doskonale to potwierdza umowa z wyjątkową marką, której wynikiem jest OnePlus 6T McLaren Edition. To, co wyróżnia tego smartfona to szybkie ładowanie i dodatkowe 2 GB RAM. Jak takie zestawienie wypadnie naprzeciw iPhone Xs Max?

OnePlus 6T McLaren Edition rzuca rękawicę iPhone Xs Max

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że Apple tradycyjnie przegra z OnePlusem, który zawsze oferuje więcej pamięci operacyjnej. Niemniej jak zaznaczył sam autor, OnePlus 6T przegrał z iPhonem Xs Max za sprawą… zbyt rygorystycznego zamykania aplikacji w tle. W takim razie, czy dodatkowe 2 GB RAM w odmianie z logiem McLarena pomogło? Tak, zdecydowanie smartfon OnePlusa przyspieszył, choć niektórzy mogą dopatrywać się popraw w Oxygen OS. Jednak ostatecznie wciąż iPhone Xs Max okazuje się zwycięzcą, wygrywając o zaledwie sekundę.

Zobacz też: Poznaj Apple Music na Androidzie.

Tradycyjnie zaznaczam, że tego typu porównania nie przekładają się na użytkowanie smartfonów na co dzień. Mimo wszystko wyraźnie widać, że układ obliczeniowy Apple i optymalizacja iOS ponownie daje o sobie znać. OnePlus zdecydowanie powinien popracować nad optymalizacją Oxygen OS, chociaż można słyszeć opinie, że to już u podstaw są problemy związane z Android Pie.

Źródło: Reddit, YouTube

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy