OnePlus 6T McLaren Edition kontra iPhone Xs Max — który jest szybszy?

Łukasz Pająk Newsy 2018-12-19

Kilka lat temu było nie do pomyślenia, aby zestawiać ze sobą taniego OnePlusa z iPhonem. Dzisiaj Chińczycy zarówno podnieśli ceny swoich urządzeń, jak i są zdecydowanie bardziej poważaną marką, która nie skupia się wyłącznie na „taniości”. Doskonale to potwierdza umowa z wyjątkową marką, której wynikiem jest OnePlus 6T McLaren Edition. To, co wyróżnia tego smartfona to szybkie ładowanie i dodatkowe 2 GB RAM. Jak takie zestawienie wypadnie naprzeciw iPhone Xs Max?

OnePlus 6T McLaren Edition rzuca rękawicę iPhone Xs Max

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że Apple tradycyjnie przegra z OnePlusem, który zawsze oferuje więcej pamięci operacyjnej. Niemniej jak zaznaczył sam autor, OnePlus 6T przegrał z iPhonem Xs Max za sprawą… zbyt rygorystycznego zamykania aplikacji w tle. W takim razie, czy dodatkowe 2 GB RAM w odmianie z logiem McLarena pomogło? Tak, zdecydowanie smartfon OnePlusa przyspieszył, choć niektórzy mogą dopatrywać się popraw w Oxygen OS. Jednak ostatecznie wciąż iPhone Xs Max okazuje się zwycięzcą, wygrywając o zaledwie sekundę.

Zobacz też: Poznaj Apple Music na Androidzie.

Tradycyjnie zaznaczam, że tego typu porównania nie przekładają się na użytkowanie smartfonów na co dzień. Mimo wszystko wyraźnie widać, że układ obliczeniowy Apple i optymalizacja iOS ponownie daje o sobie znać. OnePlus zdecydowanie powinien popracować nad optymalizacją Oxygen OS, chociaż można słyszeć opinie, że to już u podstaw są problemy związane z Android Pie.

Źródło: Reddit, YouTube • Johny Mnemonic

  OnePlus 6T ze zniżką studencką i cashback taniej http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=105407

 • Piotr “peterpp” P

  Jeden i drugi dla mnie szrot. Chińskie badziewie kontra przerost formy nad treścią w postaci zgniłego srajfona. Zdecydowanie Samsung a nie firmy „Krzak”.

 • Adam Wandelt

  Ale zaraz, co w tym takiego dziwnego że iPhone wygrywa z OnePlusem ? Wystarczy spojrzeć na cenę i już wiadomo, że porównanie tych telefonów to jak porównanie piernika do wiatraka…

  • stark2991

   Cena nie zawsze jest najlepszym argumentem. OnePlus jest szybszy od prawie dwukrotnie droższego Note 9 🙂

 • pee.82

  10GB vs. 4GB
  niższa vs. wyższa rozdzielczość ekranu
  a „wypasiony” OnePlus McLaren nie dał rady?
  😅😂🤣

  • spokojnie, w przypadku oneplusa to tylko kwestia update’a i będzie lepiej.

   • Rafał

    Coś tam pewnie poprawia, ale za dużo nie zrobią, sam Android pie jest skopany.

    • mickey93

     pamiętam jak wchodził OP3 jak wszyscy pukali się w głowę że 6 GB nikomu niepotrzebne, wtedy też Oneplus przegrywał z w tamtych czasach najlepszym iphonem (6 7 ?), natychmiast pojawił się update ze strony producenta których naprawił agresywne gaszenie apek w tle i efekt był takie że ten oneplus był szybszy niż większość telefonów z następnego roku.
     Fuschia, Google na ten moment zderzyło się ze ścianą tą samą z która zderzył się MS chcąc mieć tan sam system na PC i na telefonach

    • Zero Cool

     Do tego do czego wymyślili Androida, nadaje się znakomicie, spełnia ich wymagania jak należy, działa już niekoniecznie tak jak powinien.

   • Zero Cool

    Dadzą nowy procek, dorzucą z 10GB RAMu, razem będzie 20GB i owszem, będzie lepiej.

  • ironical.ly

   To się nazywa Snapdragon 845

  • Ad Aś Ko

   699$ vs 1099$, różnica 1s 😂
   A tak na poważnie to Apple ma nowszy procesor i porównanie miało by sens z SD855, wtedy wynik byłby zupełnie inny. A te 10 GB RAM to chwyt marketingowy bo oprogramowanie i tak nie pozwoli nawet sie zbliżyć do tej wartości, ze względu na optymalizację czasu pracy na baterii. Będzie to miało dopiero sens po wgraniu innego kernela lub całego ROMu. Pytanie ile ludzi potrzebuje mieć aż tyle otwartych plikacji naraz, kosztem większego zużycia baterii.
   Szkoda, że autor filmu nie pokazał jakie było maksymalne wykorzystanie pamięci RAM.

 • ikado

  Nasi górą !x