Z czego słynie Xiaomi? Oczywiście z odpowiednio wycenianych urządzeń. Ta marka stała się już legendarna pod tym względem i dookoła możemy się spotkać z różnymi „przysłowiami”, które ją dotyczą. Niemniej Chińczycy z roku na rok ewidentnie starają się zwiększyć prestiż swoich modeli. Świadczą o tym różne modele, które wręcz wychodzą z innowacjami technologicznymi. Sama seria Mi Mix jest tego najlepszym przykładem. Jednak Xiaomi nie ma zamiaru drastycznie odrywać się od korzeni i szykuje smartfona w ramach rodziny Android Go.

Xiaomi z Android Go to naturalne połączenie, ale czy dla nas?

xiaomi mi a2

Czym jest Android Go? Przede wszystkim jest to platforma z możliwie najbardziej ograniczoną odmianą Androida, aby urządzenia z niską mocą obliczeniową działały sprawnie. Ma być przede wszystkim tanio, a to doskonale pasuje do Xiaomi, które właśnie zdobyło certyfikat na odpowiedni model. Na razie nie jesteśmy w stanie określić żadnych szczegółów technicznych. Mamy się spodziewać Androida Pie w odmianie Go i to wszystko, co jest pewne. Oczywiście należy się spodziewać około 1 GB RAM, co jest typowe dla tej rodziny. Z uzyskanego certyfikatu dowiedzieliśmy się, że smartfon będzie mierzył 141 x 7,1 mm, więc wyświetlacz będzie mniejszy, niż 6-calowy. Pojawi się Dual SIM i Bluetooth 4.2, ale już o WiFi w 5 GHz zapomnijcie.

Zobacz też: MediaTek Helio P90 oficjalnie przedstawiony!

Fani nowych technologii z pewnością będą omijać szerokim łukiem jakąkolwiek propozycję z Android Go. Jednak jeśli ktoś szuka naprawdę taniego modelu i nie ma wygórowanych wymagań, to właśnie dla takiej osoby dedykowane są te urządzenia. Możemy spodziewać się, że cena za omówioną propozycję Xiaomi nie przekroczy 100 dolarów (400 złotych), ale czy ten smartfon w ogóle trafi do Polski? To wciąż zagadka — z pewnością jego rynkiem docelowym są kraje wschodzące. W końcu wspomniany certyfikat został przyznany w Singapurze. Swoją drogą to poniekąd dziwne, że Chińczycy nie zaprezentują odpowiednika w ramach marki Pocophone.

Źródło: GSM Arena