Samsung może już w styczniu zaprezentować Galaxy S5

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
samsung galaxy s5

Rozwój mobilnej technologii sprawił, że od dłuższego czasu przyjęło się, iż topowe modele wszystkich producentów mają swoją datę ważności ustawioną na rok. Najlepszy tego przykładem jest Samsung i jego flagowy model oznaczany literką „S”. Jednak okazuje się, że Koreańczycy zmieniają swoją strategię.

Galaxy S4 okazuje się niezbyt udaną słuchawką pod kątem wyników sprzedaży. Małe roszady wprowadzone w stosunku do poprzednika sprawiły, że konsumenci wolą wybierać starszy, tańszy model niż kupować mocniejszą słuchawkę, która obecnie nie jest w pełni wykorzystywana. To najprawdopodobniej ten powód mógł zmusić Samsunga do domniemanej, wcześniejszej prezentacji Galaxy S5.

Spośród nowych technologii, które Koreańczycy zaprezentowali dotychczas możemy wyróżnić nowy czujnik ISOCELL, zaawansowany moduł aparatu 16MPx oraz architekturę 64-bitową. Również pełna obsługa 8-rdzeni niewprowadzona do obecnych modeli z układami Exynos może pojawić się w S5. Poza tym, istnieje możliwość, że Samsung zastosuje obudowę wykonaną z metalu lub zabezpieczy ją przed kurzem i wodą. Któryś z powyższych elementów z całą pewnością powinien trafić do najnowszego topowego modelu, ale nie zapominajmy o nadchodzącej, ekskluzywnej serii „F”.

Ten ruch ze strony Koreańczyków nie powinien nikogo dziwić. To nie pierwszy przypadek kiedy słyszymy, że flagowy model niezbyt długo po premierze będzie miał swojego następcę. Najlepszym tego przykładem jest Xperia Z2 (Avatar), który miał z początku zastąpić swojego poprzednika po zaledwie czterech miesiącach. Ten czas jednak, według plotek, został wydłużony o kwartał. To dalej niewiele.

źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy