city-interactive-logo_byu4q

City Interactive to polska firma zajmująca się produkcją, wydawnictwem i dystrybucją gier komputerowych. I chociaż zaczynała od tanich i prostych tytułów, takich jak Terrorist Takedown czy Mortyr, to dziś moze pochwalić się już nacznie ciekawszymi i lepszymi produkcjami. Mowa oczywiście o przygodówkach Art of Murder, grach lotniczych Wings of Honour, Combat Wings i najnowszym dziele, który sprzedał się w liczbie ponad pół miliona egzemplarzy na całym świecie – Sniper: Ghost Warrior. Paradoksalnie w Polsce gra sprzedała się tylko w liczbie 15 tys. sztuk. W Wielkiej Brytanii 100 tysięcy (była bestsellerem) a na Amerykę Północną przypadło blisko 206 tys. sztuk. Dlaczego paradoksalnie? W Polsce Sniper był tańszy niż za granicą.

City Interactive podpisało także umowy a wykorzystanie silników CryEngine 3 i UnrealEngine 3 ale najważniejszą dla nas informacją jest obwieszczenie firmy, że w tym kwartale 2011 roku zostanie utworzona nowa spółka, zajmująca się produkcją gier na m.in. na Androida. Powstanie specjalne studio w Polsce, odpowiedzialne za produkcje na smartfony, a firma chce, żeby dochody z rynku mobilnego stanowiły istotną część zysków City Interactive.

Prezes polskiej firmy Marek Tymiński powiedział:

Rynek smartfonów to jeden z naszych najważniejszych priorytetów w ekspansji. Wnikliwie zbadaliśmy możliwości i ułożyliśmy długoterminową strategię działania w tym segmencie. Z jednej strony sami zamierzamy produkować gry, ale z drugiej absolutnie nie wykluczamy współpracy z producentami zewnętrznymi, którzy mają potencjał rynkowy. Najbardziej popularna obecnie gra na smartfonach, Angry Birds, została ściągnięta 50 milionów razy w czasie nieco dłuższym niż rok. To przykład jaki potencjał ma ten segment.

Miejmy tylko nadzieję, że producent nie zaleje nas tytułami pokroju Terroist Takedown czy Mortyr. Życzymy firmie i nam naprawdę dobrych gier.

 

źródło: cdaction.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.