LG prezentuje G Pro Lite – odpowiedź na Galaxy Mega

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
lg g pro lite

Samsung wprowadzając nową rodzinę telefonów Galaxy Mega trafił do serc wielu klientów, którzy pragnęli posiadać smartfona z dużym wyświetlaczem za przystępną cenę. Jako, że LG depcze po piętach swojemu konkurentowi to firma postanowiła zaprezentować nowe urządzenie stawiające czoła Samsungowi w kolejnym segmencie.

Galaxy Mega przyjdzie zmierzyć się z G Pro Lite, czyli słuchawce która już pojawiła się na łamach naszego portalu. Dzisiaj Koreańczycy oficjalnie ją przedstawili i wyraźnie widać, że LG nie pozwoli Samsungowi złapać oddechu. Nowa słuchawka posiada 5,5-calowy wyświetlacz, który prezentuje obraz w zadziwiająco niskiej rozdzielczości, bo tylko 960×540. W ramach rekompensaty LG wyposażyło G Pro Lite w stylus. Niestety, ale reszta specyfikacji również nie robi wrażenia. Układ, który został zastosowany w tym phablecie to najniższy zestaw od MediaTek posiadający dwa rdzenie taktowane częstotliwością 1GHz oraz 1GB RAM. Pamięć wbudowana dla użytkownika to 8GB, ale LG zdecydowało się na zamontowanie slotu na karty pamięci MicroSD. Aparat w tym telefonie posiada tradycyjną dla dzisiejszych smartfonów matrycę 8MPx. Z kolei bateria zasługuje na wielką uwagę, gdyż przy takim wyświetlaczu i specyfikacji Koreańczycy upchnęli bardzo duże ogniwo o pojemności 3140mAh.

W dużej obudowie znalazło się miejsce dla dwóch głośników, co LG skomentowało słowami wychwalającymi doznania płynące ze słuchania muzyki za pomocą G Pro Lite. Także charakterystyczną funkcją tego modelu jest obsługa DualSIM.

Nowy phablet LG w dwóch wersjach kolorystycznych (czarna i biała) pojawi się w najbliższym czasie na wielu rynkach sprzedaży w ciągu miesiąca. Na podanie cen jeszcze przyjdzie czas i to ona może okazać się kluczową cechą, która spowoduje, że nikt nie spojrzy na Galaxy Mega.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy