ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia Z1 f oficjalnie – możliwości topowego smartfonu w kompaktowej obudowie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
xperia z1 f sony

Dzisiaj Sony oficjalnie przedstawiło swoją najnowszą słuchawkę, która stanowi pomniejszoną wersję topowego modelu Xperia Z1. Oznacza to, że większość osób, które pragnęły posiadać specyfikację smartfonów z najwyższej półki, ale w mniejszych rozmiarach to nareszcie pojawiło się odpowiednie dla nich urządzenie.

Produkt japońskiej firmy został zaprezentowany w rodzimym kraju i według wcześniejszych informacji posiada wszystkie najważniejsze cechy swojego pierwowzoru, czyli Xperii Z1. We wnętrznościach mniejszego modelu znajdziemy najpotężniejszy układ Qualcomma (Snapdragon 800), któremu towarzyszą 2GB RAM’u oraz procesor graficzny Adreno 330. Także najważniejszy element w Honami został żywcem przeniesiony do Z1 f, czyli aparat z matrycą 20,7MPx i wszystkie jego dodatki w kwestii oprogramowania.

sony xperia z1 f docomo

Różnice na tle większego i starszego rodzeństwa wynikają tylko i wyłącznie na tle wyświetlacza, który został zmniejszony do rozmiarów 4,3-cali. Rozdzielczość prezentowanego obrazu także uległa redukcji do 720p. Siłą rzeczy, zmniejszenie rozmiarów obudowy wymusiło zastosowanie mniejszej baterii, której pojemność wynosi 2300mAh.

Całość pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.2 z nakładką Sony. Użytkownik ma do dyspozycji 16GB wbudowanej pamięci, ale w razie jej zbyt małej ilość istnieje możliwość zastosowania karty pamięci microSD. Konsument może zdecydować w jakim kolorze pragnie mieć urządzenie i do wyboru ma następujące barwy: czarna, żółta, różowa oraz biała.

Sony Xperia Z1 f trafi do sprzedaży w grudniu, ale z początku tylko w Japonii. Niestety, ale nie wiadomo kiedy pojawi się ta słuchawka na innych rynkach. Również cena jest jeszcze tajemnicą.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy