Reklama iPhone XS – czegoś tu brakuje, kojarzycie? Apple pozwane!

mm Adam Lulek Newsy 2018-12-16

Premiera iPhone’a X wzbudziła wiele kontrowersji. Urządzenie od Apple ma bowiem ogromne wycięcie na górze ekranu, które popularnie nazywane jest notchem. Z uwagi na gigantyczny sukces flagowca, wiele firm zaczęło małpować Apple i wypuszczać smartfony z podobnym rozwiązaniem. Apple poszło za ciosem i wydało w tym roku następcę flagowca, który wygląda prawie identycznie. Reklama iPhone XS często pojawia się nawet w polskiej telewizji. Coś tu jednak jest nie tak…

Reklama iPhone XS wprowadza w błąd?

Reklama iPhone XS

Trzeba przyznać, że reklamy produktów Apple są przemyślane i charakterystyczne. Zapewne twórcy specjalnie pozbyli się też znienawidzonego przez wielu notcha, ale oczywiście tylko dla celów marketingowych. Spójrzcie na zamieszczone zdjęcie i reklamę prosto z kanału Apple. Na pewno kojarzycie ją z telewizji, jednak czy zwróciliście uwagę, że firma z Cupertino sprytnie ukryła notcha? W przypadku nieświadomych osób, jest to wprowadzanie błąd. Nie każdy interesuje się technologiami mobilnymi i może nie wiedzieć, że urządzenia Apple mają wycięcie w górnej części ekranu.

Reklama iPhone XS i pozew Apple

Według Business Insider i Gizchina, pewna kobieta z USA o nazwisku Davis pozwała Apple, ponieważ nabrała się na triki marketingowe Apple i uwierzyła, że iPhone XS i XS Max nie mają notcha. Patrząc na reklamę, była pewna, że iPhone XS, którego kupiła, nie będzie miał wycięcia. Kobieta tłumaczy w pozwie, że notch nie jest widoczny na reklamie z uwagi na kolor tapety, który w górnej części wyświetlacza, jest na zamieszczonym wideo czarny. Trudno nie zgodzić się z poszkodowaną. Dziwią mnie tego typu zagrywki od tak szanowanej firmy.

Przy okazji zobaczcie – iPhone XS Max – pierwsze wrażenia.

Źródło: business insider, gizchina • Kokan

  Luntek pisal … Szanowana firma…

 • Szamajama_Okutasi

  Nie od dziś Apple jest znane z dymania swoich wyznawców, bo inaczej tego chorobliwego przywiązania do jednej marki nazwać nie można.

  • Michał

   Z tego co pamietam to urządzenia z Androidem żucia być fotoszopowane na reklamach 🙂 a to zdjęcia robione lustrzanka, a to zmniejszanie ramek. Norma.
   Ps. Miałeś kiedyś sprzęt Apple czy jesteś chorobliwie przywiązany do androida?

   • Beerochol

    apple pewnie też nie daje zdjęć z telefonów do reklam, ale ma konkurs „shot on iphone” i tam są te zdjęcia na prawdę dobre

 • Mario CKR

  Przyznam że po pierwszych zdjęciach z ta tapeta tez na to liczyłem a raczej na to że jezeli apple zlikwiduje notcha to inni producenci również to skopiują, niestety….

 • stark2991

  I bardzo dobrze 😀

 • macieka82

  Toż to niewiarygodne.. nocz.. o Boże

 • Dominik

  A może kupiła przez internet i nie miała z nim styczności

 • Beerochol

  Ale głupim trzeba być żeby w sklepie na wystawie tego nie zauważyć :v ale cóż ‚murica

  • Może kupiła online 🙂

  • Variete

   Ale głupim trzeba być

   Raczej cwanym… Nie musiała oglądać sprzętu na wystawce – nikt do tego nie zmusza. Zobaczyła zmanipulowaną reklamę, kupiła na jej podstawie urządzenie i – znając różne wyniki pozwów w amerykańskich sądach – ma spore szanse na wygraną.

   • sirrah777

    Zawsze mogła zwrócić do sklepu.

  • Bart

   Ale trzeba być głupim, by nie mieć wyobraźni. Wystarczyło, że kupiła online.
   Ps. Te reklama to wprowadzanie w błąd i Apple się prosiło o problemy.

   • Jacek Filarski

    Jednocześnie zwraca uwagę, jak bardzo im musiała spaść sprzedaż, skoro sięgają po takie tanie sztuczki, dwukrotnie zmniejszają plany produkcyjne i zaprzestają publikacji raportów sprzedaży… Już tylko fanboje i dyletanci techniczni kupują.

    • Michał

     Ciekawe nie? Oszustwa w reklamach to była domena urządzeń z Androidem. Jak Apple mogło dać taka tapetę nie? Świat sie kończy. Jacku co robić?

     • Jacek Filarski

      A czy możesz wskazać jakiś przykład takiego oszustwa? Nie mam TV, więc dowiaduję się o takich rzeczach z artykułów – o Apple jest, o Androidzie nie pamiętam, żebym czytał.

   • Beerochol

    piszesz tak jakby przy zakupach online były tylko zdjęcia, na których notcha nie widać, a nawet na stronie appla są takie, na których widać te wcięcie. Nie neguję tego, że wprowadza w błąd, ale bądźmy normalni, każdy raczej ogląda zdjęcia, filmy, recenzje zanim coś kupi i na prawdę ciężko jest nie zauważyć gdzieś w necie takiego notchax