reklama iPhone XS

Reklama iPhone XS – czegoś tu brakuje, kojarzycie? Apple pozwane!

Adam Lulek Adam Lulek Newsy

Premiera iPhone’a X wzbudziła wiele kontrowersji. Urządzenie od Apple ma bowiem ogromne wycięcie na górze ekranu, które popularnie nazywane jest notchem. Z uwagi na gigantyczny sukces flagowca, wiele firm zaczęło małpować Apple i wypuszczać smartfony z podobnym rozwiązaniem. Apple poszło za ciosem i wydało w tym roku następcę flagowca, który wygląda prawie identycznie. Reklama iPhone XS często pojawia się nawet w polskiej telewizji. Coś tu jednak jest nie tak…

Reklama iPhone XS wprowadza w błąd?

Reklama iPhone XS

Trzeba przyznać, że reklamy produktów Apple są przemyślane i charakterystyczne. Zapewne twórcy specjalnie pozbyli się też znienawidzonego przez wielu notcha, ale oczywiście tylko dla celów marketingowych. Spójrzcie na zamieszczone zdjęcie i reklamę prosto z kanału Apple. Na pewno kojarzycie ją z telewizji, jednak czy zwróciliście uwagę, że firma z Cupertino sprytnie ukryła notcha? W przypadku nieświadomych osób, jest to wprowadzanie błąd. Nie każdy interesuje się technologiami mobilnymi i może nie wiedzieć, że urządzenia Apple mają wycięcie w górnej części ekranu.

Reklama iPhone XS i pozew Apple

Według Business Insider i Gizchina, pewna kobieta z USA o nazwisku Davis pozwała Apple, ponieważ nabrała się na triki marketingowe Apple i uwierzyła, że iPhone XS i XS Max nie mają notcha. Patrząc na reklamę, była pewna, że iPhone XS, którego kupiła, nie będzie miał wycięcia. Kobieta tłumaczy w pozwie, że notch nie jest widoczny na reklamie z uwagi na kolor tapety, który w górnej części wyświetlacza, jest na zamieszczonym wideo czarny. Trudno nie zgodzić się z poszkodowaną. Dziwią mnie tego typu zagrywki od tak szanowanej firmy.

Przy okazji zobaczcie – iPhone XS Max – pierwsze wrażenia.

Źródło: business insider, gizchina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy