ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung w ostatniej chwili zrezygnował z czytnika linii papilarnych w Note 3

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
galaxy note 3 flip wallet

Starsi Czytelnicy naszego portalu mogą pamiętać, że przed premierą najnowszego phabletu Samsunga, czyli Galaxy Note 3, pojawiło się wiele plotek, że ten model najprawdopodobniej zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych. Po oficjalnej prezentacji okazało się, że to była tylko niepotrzebna insynuacja, ale wszystko wskazuje na to, że nie do końca zmyślona.

Najnowsze informacje, które pojawiły się w Sieci wskazują na to, że Note 3 faktycznie miał posiadać możliwość skanowania dermatoglifów, ale krótki czas przed targami IFA, Samsung z nieznanego powodu zrezygnował z tego pomysłu. Można się jedynie domyślać, że może mieć to związek z Apple, które od niedawna należy do niewielu producentów smartfonów, którzy korzystają z czytnika linii papilarnych.

Jednak osoby, które pragnęły ujrzeć omawianą funkcję w Note’cie 3 mogą odnowić swoje nadzieje, gdyż najprawdopodobniej do końca roku powinna pojawić się kolejna odmiana tego phabletu, która ma zostać uzupełniona o powyższy „brak”. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to Note 3 Active, który dodatkowo będzie usprawniony o m.in. odporność na kurz i wodę.

Obecnie jedynie Apple, HTC, Fujitsu i Pantech stosują czytniki linii papilarnych w swoich mobilnych urządzeniach. Dołączenie Samsunga do tej grupy może rozpropagować tę technologię na szerszą skalę.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy