O nie! Czyżby Huawei P30 Pro miał pojawić się bez mojej ulubionej funkcji?

mm Adam Lulek Newsy 2018-12-16

Rok 2018 był zdecydowanie rokiem Huawei. Firma zaprezentowała przyzwoitego P20 Pro w marcu oraz genialnego Mate’a 20 Pro w październiku. Smartfon mnie na tyle urzekł, że stałem się jego posiadaczem. Kolejnym flagowcem, który zostanie przez firmę wydany, będzie z pewnością Huawei P30 Pro. Jego premiery można spodziewać się pod koniec pierwszego kwartału 2019 roku.

Huawei P30 Pro – informacje o ekranie

Wczoraj do Internetu wyciekły zdjęcia szkieł ochronnych na ekran dla modelu P30 Pro. Wnioskując po obrazku, flagowiec będzie miał cienkie boczne ramki jak Mate 20 Pro. Dodatkowo wyświetlacz będzie zagięty po bokach, tak jak miało to miejsce we wspominanym modelu. Na górze jednak pojawia się nowość dla serii Pro. Zarówno Huawei P20 Pro, jak i Mate 20 Pro mogły pochwalić się dość dużym notchem. W Huawei P30 Pro pożegnamy takie wycięcie i pojawi się niewielki otwór na aparat na środku górnej części wyświetlacza. Tego typu rozwiązanie mogliśmy zobaczyć w smartfonie Mate 20.

Huawei P30 Pro

Zobacz także: Czy to koniec Tumblra?

Huawei P30 Pro bez mojej ulubionej funkcji?!

To oznacza jedno. Huawei P30 Pro prawdopodobnie nie będzie miał skanowania twarzy w 3D! Gdzie bowiem znajdą się dodatkowe skanery IR wspomagające aparat? Nie ma po postu na nie miejsca, no chyba, że Huawei ma technologię, żeby umieścić je w ramce. W górnej części szkła widać otwory, tylko nie wiadomo na co. Czy tam znajdą się sensory podczerwieni? Szczerze mówiąc, wątpię. Jest to dla mnie zła informacja, ponieważ odblokowywanie smartfona za pomocą skanera twarzy w 3D działa po prostu wyśmienicie! Skaner w modelu P20 Pro nie działał tak dobrze. Kiepsko radził sobie w słabym oświetleniu. No cóż, wygląda na to, że Mate 20 Pro zostanie ze mną dłużej.

Huawei P30 Pro

Źródło: gsmarena, własne • popigo com

  Fachowy artykuł nie ma. Autor nic jeszcze nie wie ale już profilaktycznie się na nowy model obraża. Fachowość pełną gębą! Gratuluję!

 • Adam Długosz

  Miałem kiedyś p9 później HTC u11, teraz posiadam p20 pro i będzie to mój ostatni Huawei jaki kupiłem. U11 lepiej wg mnie radzi sobie ze zdjęciami – gorzej w nocy i gorzej rozmywa tło ale w dzień mam wrażenie że lepiej stabilizuje oraz zdjęcia po przybliżeniu nie są szarpniete jak w p20 pro gdzie widać jak bardzo działają tutaj algorytmy. U11 nigdy nie miał zwiechy w p20 pro miałem już kilka razy. U11 nigdy nie miało problemów z bt Zaś p20 pro często ma problem z połączeniem się do innych urządzeń. U11 miało nieszczęśliwy wypadek i się rozbiło niestety, wybierając p20 pro liczyłem też na cudowna magię wyświetlacza Led którego nie miał u11 i się przeliczyłem bo ni jak powiedział bym że widzę jaka kolwiek różnice.

  • Damian Kuśmierz

   Super LCD HTC robiło świetną robotę, sam porównywałem bezpośrednio z amoledem no i byłem w szoku jak dobrze to wygląda

   • Adam Długosz

    Dokładnie tak. Dziwię się że HTC jest tak niedoceniany w porównaniu do sprzętu jaki produkuje.

    • Łukasz

     Przyczyną jest brak reklamy przez co większość ludzi nie wie co to HTC niestety.

    • Damian Kuśmierz

     No niestety myślę że HTC wyżyłowało LCD jak tylko się dało, nie ma sensu dalej inwestować w tę technologię. Samsung jedynie konkuruje sam ze sobą tworząc fenomenalne Qledy i Microledy ale nie da się ich zastosować w telefonach

  • Łukasz

   Na jakim FW P20 PRO ci się zawiesza i masz problemy z BT? Bo mi się żaden z tych problemów nie przydarzył.

   • Adam Długosz

    Nie zawiesza się tylko zacial mi się kilka razy albo spowolnil :d ogólnie działa bardzo płynnie jednak u11 która miałem dużo dłużej nigdy ani najmniejszej zwiechy nie złapała. Co do bt często trzeba lapatologicznie łączyć a z niektórymi rzeczmi nie da się w ogóle połączyć np pokeball plus czy Nintendo switch, z aparatem Sony też miałem małe problemy ale w końcu połączyło.

   • Adam Długosz

    Na 152 bo do tej pory żadnego update nie uswiadczylem. Zabezpieczenia z lipca Mamy grudzień

    • Łukasz

     Kup starter T-Mobile za 5pln włóż do telefonu, może być jako druga karta, przełącz dane na tę kartę i powinno wyskoczyć.x