ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi również chce mieć swojego smartwatcha, ale z MIUI

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
xiaomi smartwatch

Czekając na pierwsze wyniki sprzedaży najnowszych urządzeń typu smartwatch, widzimy chęć innych producentów do tworzenia inteligentnych zegarków. Niedawno pisaliśmy o tym, że również korporacja z Mountain View pragnie stworzyć akcesorium, które moglibyśmy nosić na nadgarstku, a teraz nadchodzi zapowiedź z Państwa Środka.

Xiaomi, czyli firma stosunkowo słabo znana na świecie, ale słynąca ze stosowania oprogramowania MIUI, najprawdopodobniej szykuje się do stworzenia smartwatcha pod swoją marką. Millet, bo tak miałby nazywać się ten zegarek, musiałby stawić czoła produktom Sony, Samsunga oraz innym mniej znanym korporacjom. Niestety, ale zbyt wiele informacji na temat produktu chińskiego producenta nie możemy powiedzieć. Należy nadmienić, że grafika z początku newsa nie przedstawia tego urządzenia. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że jego premiera może zbiec się z prezentacją nowego smartfona Mi4. Przy tym wydarzeniu z pewnością duży udział będzie miała osoba, która niedawno przeszła z Google, czyli Hugo Barra.

MIUI uchodzi za nieco cukierkowatą odmianę systemu Android, co dla jednych może odnaleźć się w zegarku, ale z pewnością nie dla wszystkich. Znając jednak wszystkie cechy firmy Xioami to możemy domyślić się, że ten smartwatch może być najwyższych lotów, a przy tym oferowany w bardzo atrakcyjnych i korzystnych cenach.

źródło: TheDroidGuy

Sprawdź najnowsze wpisy