Spór pomiędzy Apple a Qualcommem wydaje się dopiero co nabierać tempa. Dla przypomnienia: kilka dni temu Chiny zakazały sprzedaży i importu starszych iPhone’ów. Wszystko to z powodu naruszenia patentów Qualcomma przez Apple. Gigant z Cupertino nie zamierza się jednak tak łatwo poddawać i już podjął walkę, mimo, że Qualcomm chce zablokować w Państwie Środka sprzedaż także ich tegorocznych modeli smartfonów.

Apple znalazło sposób na ominięcie zakazu sprzedaży iPhone’ów

Sposób ten jest świetny w swojej prostocie. Co zrobi Apple? Po prostu wyda stosowną aktualizację dla swoich starszych smartfonów. Z racji, że wspomniane patenty obejmują tylko rozwiązania zaimplementowane w systemie iOS, zażegnanie problemu będzie dla Apple niezwykle proste, bowiem w teorii wystarczy tylko pozbyć się elementów naruszających patenty Qualcomma.

Zobacz także: Asus ZenFone Max Pro M2 i ZenFone Max M2 — te smartfony trzeba docenić!

Firma Tima Cooka zapowiedziała już, że stosowna aktualizacja powinna się pojawić na początku przyszłego tygodnia. Niestety, wciąż nie wiadomo, czy to wystarczy. Znając życie, Qualcomm tak szybko się nie podda i wciąż będzie próbował jeszcze bardziej zaszkodzić producentowi iPhone’ów. Pozostaje nam tylko bacznie przyglądać się całej tej sytuacji i mieć nadzieję, że jej finał poznamy już niedługo.

Źródło: gsmarena