Nexus 5 będzie miał baterię różnej wielkości w zależności od wariantu cenowego?

Piotr Andrzejewski Piotr Andrzejewski Newsy
nexus-5-leak-123-big

Już niemalże tylko dni dzielą nas od premiery nowego smartfona z serii Nexus, a także od oficjalnej prezentacji Androida 4.4 KitKat. W ostatnim czasie niemalże każdego dnia docierają do nas nowe wieści na temat nadchodzącego urządzenia od Google oraz LG. Znamy już w zasadzie jego końcowy wygląd, a specyfikacja techniczna Nexusa nie ma przed nami wiele tajemnic. Pozostaje jednak jeszcze jedna niezwykle istotna kwestia, czyli cena. Nexusy już od jakiegoś czasu są sprzętami stosunkowo niedrogimi, w porównaniu z podobnie wyposażonymi urządzeniami, możemy więc spodziewać się, że będzie tak również w przypadku nadchodzącego Nexusa 5.

Jak do tej pory Google wypuszczało do sprzedaży kilka wariantów swoich urządzeń, które różniły się ilością wbudowanej pamięci i oferowane były w różnych cenach. W tym roku poszczególne modele oprócz pamięci ma różnić jeszcze jeden element, a jest nim pojemność baterii. Podstawowy wariant Nexusa 5, z 16 GB pamięci i baterią 2300 mAh, ma być bardzo przystępny cenowo i według ostatnich źródeł będzie oferowany za $299 – dokładnie tyle samo kosztował w zeszłym roku Nexus 4 w wersji z 8 GB. Drugi wariant ma zostać wyposażony w 32 GB pamięci, a także dużo większe ogniwo 3000 mAh – cena tego modelu to według przecieków $399. Przypomnijmy tylko, że Nexus 4 z 16 GB pamięci w dniu premiery został wyceniony na $349, a w takim świetle domniemana cena najlepiej wyposażonego wariantu Nexusa 5 prezentuje się bardzo korzystnie.

Wydaje się jednak dość dziwnym, by różne wersje nadchodzącego smartfona Google oprócz odmiennej ilości wbudowanej pamięci posiadały też różne baterie, niemniej jednak można sądzić, że wiele osób zdecydowałoby się dopłacić, by zyskać w ten sposób dłuższy czas pracy urządzenia. Spekulowane ceny nowego Nexusa wydają się na ten moment zbyt atrakcyjne, by były prawdziwe, przynajmniej przy dotychczas znanej przez nas specyfikacji technicznej – wszystkiego dowiemy się jednak już niebawem.

źródło: phonearena.com

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy