Każdy świadomy użytkownik telefonu z Androidem lub osoba pasonująca się nowinkami technologicznymi z niecierpliwością czeka na MWC. Największe na świecie targi nowinek mobilnych to pradziwy raj, w którym na każdym roku zamiast drzew, jak grzyby po deszczu wyrastają nowe modele smartfonów i tabletów. W tym roku praktycznie wszyscy liczący się producenci zaprezentują na targach coś, co w ich opinii ma przyćmić produkty konkurencji i zapewnić danemu producentowi hegemonię na rynku. Pokuszę się teraz o przedstawienie najbardziej oczekiwanych lub najciekawszych urządzeń, które mają pojawić się na Mobile World Congress 2011. 

1. LG Optimus 3D

LG Optimus 3D to telefon, który ma zaprowadzić technologię 3D pod strzechy. O urządzeniu nie wiadomo zbyt wiele, jak na razie wiemy, że specyfikacja techniczna ma zawierać: 4,3 calowy ekran dotykowy 3D, dwurdzeniowy procesor (najprawdopodobniej Tegra 2), wyjście HDMI i obsługę technologii DLNA.

2. Samsung Galaxy S2 / Samsung Galaxy Tab2

To już pewne, że na MWC pojawią się następcy kultowych Galaxy S i Galaxy Tab. Mam tylko nadzieję, że Samsung nie popełni tego samego błędu, który pamiętamy z pierwszej serii i nie zdefinuje drugiej generacji tabletu jako S2 z więszkym ekranem. Poza tym, chyba wszyscy mamy nadzieję na zaprezentowanie długo wyczekiwanego Oriona, czyli procesora z dwoma rdzeniami od Samsunga, lecz nikt nie wie, czy nastąpi to na MWC, czy będziemy musieli jeszcze poczekać.  

3. HTC Flyer

Wieści o tablecie od HTC pojawiają się przy okazji każdej większej imprezy związanej z branżą mobilną lub premierą konkurencyjnego urządznia z tego samego segmentu rynku. Tym razem, Flyer przybrał realne kształty, które mają wyglądać mniej więcej tak: 7-mio calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600, 5-cio megapikselowy aparat, kamerka do wideo-rozmów 1,3mpx., wyjście HDMI, WiFi, GPS, GPU Adreno 205 (takie samo jak w Desire HD) oraz procesor Qualcomm MSM8255 o taktowaniu 1GHz. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi „HTC Tab” ma korzystać z Androida 2.3. Niestety, poza suchymi słowami nie jesteśmy w stanie zaprezentować Wam żadnego zdjęcia urządzenia, bo po prostu takowe nie zostało do tej pory wykonane.

4. LG G-Slate

Kolejny produkt od LG, który ma posiadać 3D, lecz tym razem, chodzi o nagrywanie filmów 3D w jakości HD 1080p i fotografowanie. Ekran o przekątnej 8,9 cala również zostanie wyposażony w wyżej wymienioną technologię, ale niestety nie będziemy się mogli nią cieszyć bez specjalnych okularów. Wifi, Modem 3G i wyjście HDMI, to dodatkowe funkcje, które mogą skłonić klientów do zakupu urządzenia. 

5. Sony Ericsson Xperia Play

Ososbiście jestem wielkim zwolennikiem łączenia rzeczy z pozoru niemożliwych do połączenia. Xperia Play jest idealnym przykładem tego typu zjawiska. Uzytkownicy, mimo względnie miernych wyników benchmarków ciągle wiążą wielkie nadzieję z hybrydą telefonu i konsoli do gier. Miejmy tylko nadzieję, że „PSPhone” będzie naprawdę zasługiwał na to, aby w jakikolwiek sposób kojarzyć go z marką „Playstation”, chociaż sądząc po specyfikacji urządzenia, która ma zwierać: 4-calowy wyświetlacz LCD 854 x 480, procesor o taktowaniu 1GHz Qualcomm MSM8655 (ze zintegrowanym układem graficznym Adreno 205), moduły WiFi 802.11n, Bluetooth 2.1 z EDR, tuner FM i Android w wersji 2.3. 

playstation-phone-xperia-play-video-review

6. HTC Sage / Desire HD 2

Aż przykro patrzeć, jak jeden z najbardziej cenionych i najchętniej wybieranych producentów smartfonów z Androidem marnuje swój potencjał. Ostatnią „nowinką” ze stajni HTC jest Sage, który według nieofijalnych informacji jest Desirem HD w nieco innej obudowie i dodaną kamerą do wideo-rozmów, jeśli tajwański koncern nie pokaże na MWC czegoś nowego, to jego pozycja na rynku może zostać zachwiana. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz