motorola xplay logo

Wiele osób spodziewało się, że Motorola po przejęciu przez Google stanie się jedną z dużych potęg korporacyjnych w kwestii produkcji smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Jednak od premiery Moto X firma co prawda lepiej sobie radzi aczkolwiek tylko i wyłącznie na amerykańskim rynku sprzedaży, na którym oferowane jest wcześniej wspomniane urządzenie.

Niemniej jednak Motorola najprawdopodobniej szykuje kolejną słuchawkę, która celowałaby w obecnie produkowane smartfony typu phablet. Xplay, bo pod taką nazwą ma pojawić się omawiane urządzenie może zostać wyposażone w bardzo duży wyświetlacz FullHD o przekątnej 6,3-cala. Od razu nasuwa się pierwszy konkurent pochodzący od japońskiego producenta, czyli Sony Xperia Z Ultra.

motorola xplay

Razem z tą plotką, do Sieci wyciekły informacje na temat Droida Quantum, który miałby być niejakim następcą dla Droida Ultra, który to w bieżącym roku trafił do amerykańskiej sieci Verizon. Informacje na temat tej słuchawki skupiają się jedynie na tym, że będzie ona czerpać garściami z dodatków z oprogramowania zastosowanego w Moto X. Oba urządzenia powinny zostać przedstawione w przyszłym roku, ale nie ma żadnych informacji na temat przybliżonego terminu premiery.

Nowa linia smartfonów Motoroli szykowana jest oczywiście przy współpracy z Google, co jednak oficjalnie nigdy nie zostanie powiedziane ze względu na możliwe problemy związane z tworzeniem monopolu w danym segmencie na rynku urządzeń mobilnych.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.