ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Phablet od Motoroli o nazwie Xplay może pojawić się w przyszłym roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
motorola xplay logo

Wiele osób spodziewało się, że Motorola po przejęciu przez Google stanie się jedną z dużych potęg korporacyjnych w kwestii produkcji smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Jednak od premiery Moto X firma co prawda lepiej sobie radzi aczkolwiek tylko i wyłącznie na amerykańskim rynku sprzedaży, na którym oferowane jest wcześniej wspomniane urządzenie.

Niemniej jednak Motorola najprawdopodobniej szykuje kolejną słuchawkę, która celowałaby w obecnie produkowane smartfony typu phablet. Xplay, bo pod taką nazwą ma pojawić się omawiane urządzenie może zostać wyposażone w bardzo duży wyświetlacz FullHD o przekątnej 6,3-cala. Od razu nasuwa się pierwszy konkurent pochodzący od japońskiego producenta, czyli Sony Xperia Z Ultra.

motorola xplay

Razem z tą plotką, do Sieci wyciekły informacje na temat Droida Quantum, który miałby być niejakim następcą dla Droida Ultra, który to w bieżącym roku trafił do amerykańskiej sieci Verizon. Informacje na temat tej słuchawki skupiają się jedynie na tym, że będzie ona czerpać garściami z dodatków z oprogramowania zastosowanego w Moto X. Oba urządzenia powinny zostać przedstawione w przyszłym roku, ale nie ma żadnych informacji na temat przybliżonego terminu premiery.

Nowa linia smartfonów Motoroli szykowana jest oczywiście przy współpracy z Google, co jednak oficjalnie nigdy nie zostanie powiedziane ze względu na możliwe problemy związane z tworzeniem monopolu w danym segmencie na rynku urządzeń mobilnych.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy