Miui 10

MIUI 10 na OnePlusa 6 i 6T dostępne do pobrania. To nie żart

Newsy

MIUI jest autorską nakładką Xiaomi. Co więcej, firma kiedyś udostępniała ją także dla smartfonów z logo innych firm. Te czasy jednak już dawno temu minęły, co najwyraźniej zmotywowało pewnego fana do przeportowania MIUI 10 na OnePlusa 6 i 6T.

MIUI 10 przeportowane na OnePlusa 6 i 6T

MIUI 10 zostało z sukcesem przeportowane na OnePlusa 6 i OnePlusa 6T, ale rzecz jasna, nieoficjalnie. Niestety port ten nie jest perfekcyjny, bo nie wszystko w nim działa. Nie powinno to nikogo dziwić, bo to w końcu nakładka przeznaczona na telefony zupełnie innego producenta.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Bez ramek, bez notcha, bez kompromisów – oto Vivo Nex Dual Display Edition

Opisywany port bazuje na buildzie Androida Pie od Xiaomi o numerze 8.11.23. Aby go zainstalować, warunkiem jest posiadanie wersji 0B8 OnePlusa 6 lub 6T. Jeśli zdecydujecie się na instalacje tego oprogramowania, to musicie liczyć się z faktem, że na MIUI 10 na tytułowych smartfonach nie działają następujące elementy: NFC, przycisk uruchamiania latarki, domyślna aplikacja aparatu i Mi Account oraz automatyczne obracanie ekranu. Próba skorzystania z każdej z tych opcji kończy się zamrożeniem urządzenia.

To oczywiście nie wszystko, bo na tak przeportowanej nakładce nie zadziała też wiele aplikacji (z powodu odblokowanego bootloadera). Jeśli z jakiegoś powodu chcecie zainstalować MIUI 10 na swoim OnePlusie 6 lub 6T, to paczkę instalacyjną możecie pobrać z forum XDA-Developers.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x