MIUI jest autorską nakładką Xiaomi. Co więcej, firma kiedyś udostępniała ją także dla smartfonów z logo innych firm. Te czasy jednak już dawno temu minęły, co najwyraźniej zmotywowało pewnego fana do przeportowania MIUI 10 na OnePlusa 6 i 6T.

MIUI 10 przeportowane na OnePlusa 6 i 6T

MIUI 10 zostało z sukcesem przeportowane na OnePlusa 6 i OnePlusa 6T, ale rzecz jasna, nieoficjalnie. Niestety port ten nie jest perfekcyjny, bo nie wszystko w nim działa. Nie powinno to nikogo dziwić, bo to w końcu nakładka przeznaczona na telefony zupełnie innego producenta.

Zobacz także: Bez ramek, bez notcha, bez kompromisów – oto Vivo Nex Dual Display Edition

Opisywany port bazuje na buildzie Androida Pie od Xiaomi o numerze 8.11.23. Aby go zainstalować, warunkiem jest posiadanie wersji 0B8 OnePlusa 6 lub 6T. Jeśli zdecydujecie się na instalacje tego oprogramowania, to musicie liczyć się z faktem, że na MIUI 10 na tytułowych smartfonach nie działają następujące elementy: NFC, przycisk uruchamiania latarki, domyślna aplikacja aparatu i Mi Account oraz automatyczne obracanie ekranu. Próba skorzystania z każdej z tych opcji kończy się zamrożeniem urządzenia.

To oczywiście nie wszystko, bo na tak przeportowanej nakładce nie zadziała też wiele aplikacji (z powodu odblokowanego bootloadera). Jeśli z jakiegoś powodu chcecie zainstalować MIUI 10 na swoim OnePlusie 6 lub 6T, to paczkę instalacyjną możecie pobrać z forum XDA-Developers.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.