LG prezentuje nowe rodzaje baterii, które posłużą smartfonom z wygiętymi wyświetlaczami

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
lg bateria kabel

W tym miesiącu możemy spodziewać się drobnej ewolucji w dziedzinie smartfonów, a dokładniej ich wyświetlaczy. Dwie koreańskie marki przedstawiły już swoje panele, które można wyginać do granic możliwości. Jednak to zapewne dopiero przedsmak tego, co mogłoby okazać się prawdziwą rewolucją, czyli w pełni elastyczne urządzenie mobilne.

Kolejnym krokiem w tym celu są dzisiaj zaprezentowane przez LG Chem (oddział koreańskiej firmy) baterie, które najprawdopodobniej pojawią się w nadchodzącym smartfonie G Flex (lub Z). Ich główną zaletą jest to, że nie są one typowo sztywnymi prostopadłościami, a można je dopasować do kształtu całego urządzenia.

lg chem bateria kabel

Jednak największe wrażenie z dzisiaj zaprezentowanych ogniw robi bateria w kształcie kabla, którą można w dowolny sposób wyginać. Niestety, ale w obu przypadkach LG nie podało parametrów nowych technologii. Niemniej jednak doświadczenia płynące ze specyficznej baterii zastosowanej w G2 mogą pozytywnie zaskoczyć. Ogniwo w tej słuchawce zostało dopasowane do zaokrąglonych pleców urządzenia i przypomina schodki. Koreańska marka zapewniła dzisiaj, że również i ten rodzaj baterii będzie dalej rozwijany.

Dążąc do uzyskania w pełni elastycznego smartfona, potrzeba jeszcze z pewnością wielu lat pracy, aby całe wewnętrzne układy można było dowolnie wyginać, a przy tym takie urządzenie można by było sprzedawać w przyziemnych cenach.

źródło: gsmarena.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy