ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft składany smartfon

Składany smartfon od Microsoftu? Tak sugeruje patent

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Microsoft nie wprowadził na rynek żadnego smartfona od blisko trzech lat, ale to wcale nie oznacza, że firma nie pracuje nad czymś nowym. Wiele doniesień sugerowało już wcześniej, że gigant z Redmont może pracować nad swoim własnym składanym smartfonem. Teraz potwierdza to kolejny patent.

Patent składanego smartfona od Microsoftu

Wspomniany patent został zgłoszony w sierpniu 2017 roku, jednak opublikowano go dopiero dzisiaj. Opisuje on urządzenie z dwoma ekranami i małym zawiasem, za pomocą którego całe urządzenie można złożyć w całkowicie płaski smartfon. Wspomniany zawias zawiera także blokadę, którą aktywuje się po wciśnięciu określonego przycisku, co pozwoli na „zablokowanie” smartfona w jednej pozycji. Opisywane szkice prezentują się tak:

Zobacz także: eSIM w Orange już dostępne! Poznajcie szczegóły oferty

Jak dla mnie jest to zdecydowanie jeden z lepszych konceptów na składany smartfon jakie dotychczas ujrzały światło dzienne. Niestety biorąc pod uwagę fakt, iż jest to patent, to Microsoft wcale nie musi go wcielić w życie – zwykle bywa tak, że tylko ich malutki odsetek jest rzeczywiście wykorzystywany. Nie wyklucza to jednak, że Microsoft w przyszłości zaprezentuje swój składany smartfon – mógłby to być wielki powrót firmy. Czas pokaże, czy coś ruszy się w tym temacie – miejmy nadzieję, że tak, bo im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla nas – konsumentów.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy