Microsoft nie wprowadził na rynek żadnego smartfona od blisko trzech lat, ale to wcale nie oznacza, że firma nie pracuje nad czymś nowym. Wiele doniesień sugerowało już wcześniej, że gigant z Redmont może pracować nad swoim własnym składanym smartfonem. Teraz potwierdza to kolejny patent.

Patent składanego smartfona od Microsoftu

Wspomniany patent został zgłoszony w sierpniu 2017 roku, jednak opublikowano go dopiero dzisiaj. Opisuje on urządzenie z dwoma ekranami i małym zawiasem, za pomocą którego całe urządzenie można złożyć w całkowicie płaski smartfon. Wspomniany zawias zawiera także blokadę, którą aktywuje się po wciśnięciu określonego przycisku, co pozwoli na „zablokowanie” smartfona w jednej pozycji. Opisywane szkice prezentują się tak:

Zobacz także: eSIM w Orange już dostępne! Poznajcie szczegóły oferty

Jak dla mnie jest to zdecydowanie jeden z lepszych konceptów na składany smartfon jakie dotychczas ujrzały światło dzienne. Niestety biorąc pod uwagę fakt, iż jest to patent, to Microsoft wcale nie musi go wcielić w życie – zwykle bywa tak, że tylko ich malutki odsetek jest rzeczywiście wykorzystywany. Nie wyklucza to jednak, że Microsoft w przyszłości zaprezentuje swój składany smartfon – mógłby to być wielki powrót firmy. Czas pokaże, czy coś ruszy się w tym temacie – miejmy nadzieję, że tak, bo im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla nas – konsumentów.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.