Składany smartfon od Microsoftu? Tak sugeruje patent

Kacper Kościański Newsy 2018-12-13

Microsoft nie wprowadził na rynek żadnego smartfona od blisko trzech lat, ale to wcale nie oznacza, że firma nie pracuje nad czymś nowym. Wiele doniesień sugerowało już wcześniej, że gigant z Redmont może pracować nad swoim własnym składanym smartfonem. Teraz potwierdza to kolejny patent.

Patent składanego smartfona od Microsoftu

Wspomniany patent został zgłoszony w sierpniu 2017 roku, jednak opublikowano go dopiero dzisiaj. Opisuje on urządzenie z dwoma ekranami i małym zawiasem, za pomocą którego całe urządzenie można złożyć w całkowicie płaski smartfon. Wspomniany zawias zawiera także blokadę, którą aktywuje się po wciśnięciu określonego przycisku, co pozwoli na „zablokowanie” smartfona w jednej pozycji. Opisywane szkice prezentują się tak:

Zobacz także: eSIM w Orange już dostępne! Poznajcie szczegóły oferty

Jak dla mnie jest to zdecydowanie jeden z lepszych konceptów na składany smartfon jakie dotychczas ujrzały światło dzienne. Niestety biorąc pod uwagę fakt, iż jest to patent, to Microsoft wcale nie musi go wcielić w życie – zwykle bywa tak, że tylko ich malutki odsetek jest rzeczywiście wykorzystywany. Nie wyklucza to jednak, że Microsoft w przyszłości zaprezentuje swój składany smartfon – mógłby to być wielki powrót firmy. Czas pokaże, czy coś ruszy się w tym temacie – miejmy nadzieję, że tak, bo im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla nas – konsumentów.

Źródło: phonearena  • Aleksander Kołczak

    Nareszcie niech wbijaja siw w ten stęchły rynek drogiego appla i kiepskiego googla, ludzie beda walić dzwiami i oknami po cos lepszego

  • Martina Neumayer

    Fakt, małomiękki ma sporo patentów pozakładanych tak jakby na zaś potem, na przyszłość, czy jak to inaczej nazwać? Uzyskane leżą nie ruszane kompletnie od wielu lat. Dziwne toto, no ale robią sobie, jak chcą. Zabronić im nie może nikt 😉x