google glass

Nowoczesna cyfrowa technologia otacza nas na każdym kroku. Zaawansowane urządzenia z przeróżnymi systemami operacyjnymi możemy znaleźć już w większości kieszeniach ludzi cywilizowanych krajów. Od dłuższego czasu producenci próbują wypromować tak zwane smartwatche.

Niedługo jednak powinna nastąpić mała rewolucja, gdyż coraz więcej słychać o Google Glass, czyli zamknięciu funkcjonalności smartfonów w okularach. Dzisiejszy tweet jednego z bardziej wiarygodnych Internautów zdaje się stwierdzać, że Samsung nie chce być gorszy od korporacji z Mountain View i możliwe, że w okolicach kwietnia ujrzymy inteligentne okulary z logiem koreańskiej firmy.

Gear Glass wyraźnie nawiązuje nazwą do smartwatcha Samsunga, który niedawno miał swoją premierę. Jeżeli faktycznie te okulary miałyby pojawić się w kwietniu lub później to bardzo możliwe, że Koreańczycy będą chcieli ponownie zrobić podwójną premierę, tak jak to było z Note 3 i Galaxy Gear. W przypadku okularów, premierowym urządzeniem mógłby być kolejny model z serii Galaxy S oznaczony numerem 5.

Rozrost rodziny Gear może spowodować, że Samsung i inne korporacje bardziej skupią się na urządzeniach, które będą nam zastępować akcesoria, z których korzystamy na co dzień, czyli właśnie okulary, zegarki. Co będzie dalej? Być może obecni producenci zainteresują się na poważniej sferą inteligentnej odzieży.

 

źródło: Pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.