W dzisiejszych czasach rozmiar smartfonów rzuca się w oczy. Niestety, bo nie każdy lubi tak duże urządzenia – wiele osób wciąż chciałoby powrócić do czasów, gdy 5 calowe telefony były szaleństwem. Jak się okazuje, OnePlus może wyprodukować kompaktowy smartfon.

OnePlus może stworzyć kompaktowy smartfon

W rozmowie z portalem PCMag, Pete Lau zapytany o kompaktowe smartfony przyznał, że wciąż widzi w tym segmencie duże zapotrzebowanie. Co więcej, później wspomniał, że OnePlus jako firma jest „otwarta” na pomysł stworzenia kompaktowego flagowca w przyszłości. Zaznaczył przy tym, że to, czy takie urządzenie rzeczywiście powstanie, zależy w dużej mierze od postępów w sektorze akumulatorów.

Zobacz także: Honor View 20 zapowiedziany — smartfon pełen niespodzianek

Niestety, w ciągu ostatnich lat postęp w sektorze akumulatorów był raczej niewielki. Lau stwierdził, że mały smartfon z podzespołami, których używa OnePlus nie mógłby się pochwalić dobrym czasem pracy na jednym ładowaniu, co jest powodem, dla którego firma wciąż nie stworzyła takiego urządzenia. Biorąc pod uwagę rozwój wspomnianego sektora, mogą upłynąć lata, nim OnePlus wcieli opisywany pomysł w życie. Miejmy jednak nadzieję, że w końcu dojdzie do jakiejś rewolucji – sam chętnie przyjrzałbym się bliżej mniejszej wersji np. OnePlusa 6T.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.