Dzisiejszy dzień możemy zapamiętać jako otwarcie nowej ery wycięć w wyświetlaczu. Oczywiście spodziewanej, bo wielokrotnie już zapowiadano stosowne modele. Pierwszym tego typu smartfonem jest Samsung Galaxy A8s, ale swoją zapowiedź też przygotowali też Chińczycy. Oficjalnie zapowiedziano Honor View 20, wraz z opisem „pierwszego na świecie modelu z aparatem zatopionym w wyświetlaczu”. Jeśli liczyć czas prezentacji poszczególnych możliwości, to faktycznie Honor jest pierwszy, ale poznaliśmy tylko wybrane szczegóły.

Honor View 20 z aparatem w ekranie i innymi nowościami

Honor View 20 najprawdopodobniej będzie odpowiednikiem Huawei Nova 4, więc na razie możemy traktować te modele w formie bliźniąt. Niemniej to ta pierwsza marka otrzymała przyzwolenie na pierwszeństwo, więc poznajmy bliżej nadchodzącą nowość. View 20, a właściwie V20 został przedstawiony w Hongkongu. Skupiono się przede wszystkim na 4,5-milimetrowym wycięciu w wyświetlaczu na sam obiektyw aparatu. Firma nie zdradza konkretnych szczegółów technicznych, ale łatwo się domyślić, że na pokładzie znajdzie się układ Kirin 980. Kolejną, istotną nowością jest główny aparat. O ile firma nie przedstawiła konkretnej matrycy, to ta oferuje możliwość robienia zdjęć w 12 MPx, ale sama zbiera 48 MPx.

Nie trudno się domyślić, że mamy do czynienia z rozwiązaniem Sony, które właśnie do takich celów zostało stworzone. Co ciekawe, nie pojawia się żadna wzmianka o dodatkowych aparatach — niemniej pojedyncze rozwiązanie też ma pozwalać na rozmazywanie tła i bezstratne zbliżenia.

honor view 20 zapowiedz specyfikacja design

Na deser zawitała funkcja, która pojawiła się też w Honor Magic 2, ale dopiero w View 20 ma szansę na zdobycie popularności Mowa o Link Turbo, czyli równoległym wykorzystaniu łączności WiFi i 4G.

Zobacz też: Najlepsze gry i programy roku ze Sklepu Play!

Honor View 20 w pełnej krasie ma zostać przedstawiony światu 26 grudnia w Pekinie. Będzie to chińska premiera. Europejska odbędzie się w Paryżu, 22 stycznia. Czego spodziewać się po tym modelu?

 

Źródło: Android Central, Android Police, Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.