google-android-logo-lg1
Jak donosi Wall Street Journal Google zamierza zwiększyć zatrudnienie deweloperów odpowiedzialnych za aplikacje na smartfony i tablety. Jak wiemy, Google ostatnio ogłosiło, że skupi się na usprawnieniach Android Market, starając się dogonić (i miejmy nadzieję, przegonić) AppStore znany z iOS. Pierwszym krokiem w tym kierunku było zredukowanie czasu, w którym można zwrócić aplikację po zakupie (z 24h do 15 minut), aby ukrócić oskarżenia o ułatwianie szerzenia się piractwa. Następnie ogłoszono wiele usprawnien w działaniu Marketu, a w zeszłym tygodniu udostępniono jego webową wersję.  
Teraz Google planuje zatrudnić programistów, ekspertów od interfejsu i menedżerów z pomysłami na nowe aplikacje.

Roczne przychody ze sprzedaży aplikacji mobilnych rosną w geometrycznym tempie, w skali światowej warte tylko 270 milionów $ w 2008 roku, szacowane są na ponad 25 miliardów $ w 2012, gra jest więc warta świeczki.

Nowe aplikacje wydane przez Google będą tak jak dotychczas darmowe, ewentualnie zarabiające na siebie reklamami. My zaś z przyjemnością witamy wszystkie usprawnienia w Markecie i zarazem czekamy z niecierpliwością na nowe aplikacje od Google’a.

Żródło: Wall Street Journal

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Maciej Rebajn