samsung elastyczny wyswietlacz

W dniu dzisiejszym oficjalnie koreańskie korporacje zaprezentowały swoje najnowsze technologie elastycznych wyświetlaczy. Pierwszą firmą, która to zrobiła było LG, które zaskoczyło swoimi możliwościami. Jednak Samsung kilka minut później zdeklasował swojego konkurentami parametrami, które niemalże w każdym calu przerastają ekrany LG.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Parametry elastycznego ekranu Samsunga wyglądają naprawdę obiecująco. Waga tego panelu jest znacznie niższa od produktu LG i wynosi 5,2 gramów. Także grubość jest mniejsza blisko czterokrotnie: 0,12 milimetrów. Jedynie przekątna nowego wyświetlacza jest mniejsza o 0,3-cala, co oznacza, że będziemy mieć do czynienia z 5,7-calowym „wygiętym” smartfonem prezentującym obraz w FullHD. Ostatnim elementem, który odróżnia produkt Samsunga to możliwość odchylenia panelu o 400mm, co daje dwukrotnie większą wartość w porównaniu do technologii LG.

Tak prezentuje się prototyp elastycznego wyświetlacza Samsunga, który marka jest w stanie wytwarzać w ilości miliona sztuk miesięcznie:

Najbardziej interesująca wiadomość, która została ujawniona podczas dzisiejszej prezentacji to data premiery pierwszego smartfonu, który miałby korzystać z nowej technologii. Odwołując się do koreańskich mediów to do tego terminu mogą nas dzielić już kilka dni, gdyż najprawdopodobniej w ten weekend ujrzymy nowe urządzenie o nietypowych kształtach. Tym smartfonem ma być odmiana niedawno zaprezentowanego phabletu firmy, czyli Galaxy Note 3.

Porównując wszystkie wady i zalety obu technologii, LG i Samsunga, to ta druga korporacja wychodzi o krok do przodu. Jednak prawdziwy werdykt będziemy mogli wydać dopiero po ujawnieniu obu koreańskich urządzeń z „wygiętymi” wyświetlaczami.

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.