Huawei ma już przechlapane w wielu krajach. Wygląda na to, że sytuacja firmy może się wkrótce tylko pogorszyć – kolejne kraje mogą zakazać sprzedaży urządzeń z logiem Huawei na swoim terenie. Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu Nowa Zelandia zakazała jednemu z największych w tym kraju operatorów komórkowych korzystania z technologii marki Huawei przy modernizacji sieci pod 5G.

Huawei może mieć wkrótce kolejne problemy. W kolejnych krajach narastają obawy o szpiegowanie

Jak donosi Bloomberg, urzędnicy z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji już od dawna obawiają się Huaweia – aresztowanie wiceprezes wspomnianej firmy niewiele w tej kwestii zmieniło. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że to ryzyko zabronienia sprzedaży urządzeń Huawei’a jest najwyższe w Wielkiej Brytanii, gdzie szef zagranicznej agencji wywiadowczej MI6 naciska na rząd, by ten zakazał używania technologii Huaweia przy budowie sieci 5G.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Domniemana specyfikacja Xperii XZ4 napawa optymizmem. Wyjście słuchawkowe powróci?

Oczywiście inne kraje także rozważają wprowadzenie zakazu sprzedaży urządzeń Chińczyków. Warto przypomnieć, że całą tą sytuację wywołały Stany Zjednoczone, które jako pierwsze nałożyły wspomniany zakaz na Huaweia. Stety-niestety, przyszłość opisywanej firmy w wielu krajach jest bardzo niepewna. Z niecierpliwością wyczekuję, jak rozwinie się cała ta sytuacja.

Źródło: phonearena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.