nokia 8 scirocco

Dlaczego Nokia 9 nie została przedstawiona, a Android Pie jest opóźniony?

Newsy

Niedawno przedstawiłem Wam pokrótce historię powrotu Nokii i pojawienia się HMD Global na rynku za sprawą drugich urodzin tej firmy. Nie da się ukryć, że jest to godny uwagi przykład udanego rozwoju. Jednak nie wszystko jest idealne. Firma szybko aktualizuje swoje smartfony, choć nie tak szybko, jak to zapowiadano. Teraz dowiadujemy się, że niektórzy muszą czekać na Android Pie, aby sprzedaż się zgadzała. Z drugiej strony okazuje się, że lepiej poczekać, aż Nokia 9 zostanie dopracowana.

HMD Global stosuje… brudny marketing? Android Pie celowo opóźniony

Android Pie

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Czy zaktualizowanie starszych modeli może wpłynąć na sprzedaż nowych? Teoretycznie tak, a na pewno tak uważa Nokia, która podobno zdecydowała się wstrzymać wydanie Android Pie na modele Nokia 8 i Nokia 8 Sirocco, aby zwiększyć zainteresowanie niedawno zaprezentowaną Nokią 8.1. Starsze urządzenia, według wcześniejszych zapewnień, miały otrzymać nowy system w listopadzie. Według niektórych źródeł Finowie celowo zwlekają z aktualizacjami — na serwerach już można dotrzeć do gotowego oprogramowania dla kolejnych smartfonów jak Nokia 5 i Nokia 6.

 

Przynajmniej Nokia 9 PureView może być dopracowana

nokia 9 wyglad render 5 aparatow

Kolejna informacja, jaka trafiła do Sieci, dotyczy Nokii 9 PureView, czyli smartfona z 5 aparatami. Wiemy, że firma została zmuszona do opóźnienia premiery swojej flagowej propozycji. Teraz dowiadujemy się, co było powodem. Okazuje się, że Nokia ma problem z jakością tego wyjątkowego aparatu. Oficjalnie potwierdził to niemiecki oddział PR marki. Przy okazji niejako oficjalnie potwierdzono, że ujrzymy Nokię 9 z taką, a nie inną nazwą. Jakby nie patrzeć, poprzednie propozycje z górnej półki miały z tym problem — były dobre, ale ewidentnie nie do końca dopracowane. Teraz Finowie chcą sobie z tym poradzić, ale to może się też wiązać z tym, że Nokia 9 ponownie zaoferuje zeszłoroczne podzespoły w cenie aktualnych, topowych modeli konkurencji. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że prawdziwie rewolucyjne smartfony z najwyższej półki od Nokii ujrzymy w 2020 i 2021 roku.

Zobacz też: Jeśli denerwuje Cię przyciszanie muzyki przez aplikacje, to oto poradnik dla Ciebie.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać. Nokia 9 PureView może okazać się naprawdę interesująca, choć nie liczmy na coś zniewalającego pod każdym względem. Z drugiej strony miejmy nadzieję, że HMD Global przestanie wstrzymywać aktualizacje i będzie je coraz szybciej wydawać.

 

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x