Xperia XZ3

Sony ma szansę być jednym z najbardziej wyjątkowych producentów

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Sony Xperia XZ4 nadchodzi, a wraz z nią kolejna przemiana firmy. Oczywiście jak to w przypadku Japończyków, mówimy o stosunkowo małych zmianach, ale okazuje się, że mogą być wyjątkowe. Niedawno przedstawiłem Wam wygląd tego smartfona, a wczoraj Kacper dodał kolejne szczegóły. Okazuje się, że Sony ma szansę takimi drobnostkami wyróżnić się na mobilnym rynku. Inni po prostu za bardzo kopiują od siebie, aby mówić o oryginalności.

Sony Xperia XZ4 to tylko potwierdzenie, że Japończycy staną się wyjątkowym producentem

sony xperia xz4 desgin wyglad

Na czym ta wyjątkowość ma polegać? Przede wszystkim na braku wycięcia w wyświetlaczu. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi japońska firma nie zastosuje notcha w żadnej formie. W tym roku takim ruchem wyróżniał się jeszcze Samsung, ale doskonale wiemy, że się to zmieni. To nowa odsłona Galaxy A8 ma rozpocząć ten trend, ale nie zapominajmy też o wyglądzie Galaxy S10+. Oczywiście pamiętajmy też o HTC, które również nie poszedł w stronę wycięć w wyświetlaczu. Niemniej w przypadku tego producenta nie wiemy, czy tak zostanie — chodzą głosy, że kolejny „średniak” pokaże się z notchem. Niemniej na koniec dodajmy pewną nowość z plotek dotyczących Xperii XZ4— smartfon ma oferować akumulator o pojemności 3900 mAH.

Zobacz też: Lenovo Z5s też pokaże charakterystycznie wycięty wyświetlacz.

Co prawda w przyszłym roku nie będą dominować smartfony z wycięciami, jakie górowały w tym roku. Producenci poszli po rozum do głowy i mają zamiar zmniejszać notcha tak, aby pasek powiadomień ponownie był użyteczny. Niemniej to wciąż zabranie paska na wyświetlaczu, co głównie odczuwamy w pełnoekranowych aplikacjach, w których obszar roboczy po prostu jest mniejszy.

źródło: Droidholic

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy