Sony ma szansę być jednym z najbardziej wyjątkowych producentów

Łukasz Pająk Newsy 2018-12-06

Sony Xperia XZ4 nadchodzi, a wraz z nią kolejna przemiana firmy. Oczywiście jak to w przypadku Japończyków, mówimy o stosunkowo małych zmianach, ale okazuje się, że mogą być wyjątkowe. Niedawno przedstawiłem Wam wygląd tego smartfona, a wczoraj Kacper dodał kolejne szczegóły. Okazuje się, że Sony ma szansę takimi drobnostkami wyróżnić się na mobilnym rynku. Inni po prostu za bardzo kopiują od siebie, aby mówić o oryginalności.

Sony Xperia XZ4 to tylko potwierdzenie, że Japończycy staną się wyjątkowym producentem

sony xperia xz4 desgin wyglad

Na czym ta wyjątkowość ma polegać? Przede wszystkim na braku wycięcia w wyświetlaczu. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi japońska firma nie zastosuje notcha w żadnej formie. W tym roku takim ruchem wyróżniał się jeszcze Samsung, ale doskonale wiemy, że się to zmieni. To nowa odsłona Galaxy A8 ma rozpocząć ten trend, ale nie zapominajmy też o wyglądzie Galaxy S10+. Oczywiście pamiętajmy też o HTC, które również nie poszedł w stronę wycięć w wyświetlaczu. Niemniej w przypadku tego producenta nie wiemy, czy tak zostanie — chodzą głosy, że kolejny „średniak” pokaże się z notchem. Niemniej na koniec dodajmy pewną nowość z plotek dotyczących Xperii XZ4— smartfon ma oferować akumulator o pojemności 3900 mAH.

Zobacz też: Lenovo Z5s też pokaże charakterystycznie wycięty wyświetlacz.

Co prawda w przyszłym roku nie będą dominować smartfony z wycięciami, jakie górowały w tym roku. Producenci poszli po rozum do głowy i mają zamiar zmniejszać notcha tak, aby pasek powiadomień ponownie był użyteczny. Niemniej to wciąż zabranie paska na wyświetlaczu, co głównie odczuwamy w pełnoekranowych aplikacjach, w których obszar roboczy po prostu jest mniejszy.

źródło: Droidholic • ciekawy

  „Producenci poszli po rozum do głowy i mają zamiar zmniejszać notcha tak, aby pasek powiadomień ponownie był użyteczny.” – ale, że jak – u każdego pasek jest bezużyteczny? Kupiłem niedawno Honor Play i wyświetla mi się to co i wyświetlało się na telefonie bez notcha – więc w czym problem? Gdzie ma niby być głośnik, kamerki czujniki, jeżeli chcecie smartfona bez ramek i bez „pasów startowych” nad i pod ekranem?

  I nie rozumiem po co ten najazd na notcha? co wam w nim przeszkadza? Jak kogoś tak razi – ma wybór telefonów bez niego…. jakaś paranoja

  • ElektronicznyFan

   Tylko niestety, ale wybór jest coraz mniejszy.

   • ciekawy

    Czy ja wiem? Ktoś chce notcha lub tak jak mi on po prostu nie przeszkadza bo mam powiadomienia w swoim Honorze, podobnie mają użytkownicy Huaweia – Ktoś nie nawidzi notcha – może kupić np. Samsunga lub Sony, niektóre modele LG, niektóre modele Xiaomi. uważam więc, że zdecydowanym nadużyciem jest stwierdzenie, że on jest wszędzie – nie nie jest. Dlatego właśnie nie rozumiem lamentów co po niektórych osób 🙂

    • Raf

     Notch przeszkadza tylko w przypadku Apple np. w Huawei wyłącza się sam w przypadku oglądania wideo.

     • ciekawy

      No właśnie na Honorze jak oglądam i powiększę na cały ekran krawędź filmu dotyka dolnej krawędzi notcha i zaokrągla obraz w rogach od jego strony i to wygląda ok. A, że w Applu było/jest nadal? skopane nie wiedziałem 🙂

 • AdamK

  Sony już jest wyjątkowym producentem. Gdy bezramkowiść zagościła na rynku na całego, Ci nadal pakowali swoje paskudne duże ramki nad i pod wyświetlaczem. Paskudne.

  • Adrian Kijek

   I raczej to sie nie zmieni albo nie do konca bo dalej widac na renderach ramki gora/dol.

   • teges

    Przerażające 😱

    • Adrian Kijek

     Dla mnie nie bo ja tych pilotow do telewizora nie kupuje.

  • Gun’s

   Jak żyć? Akurat XZ4 na renderach wygląda świetnie.x