W zeszłym roku w Xiaomi przeszła swego rodzaju wewnętrzna zmiana, która sprawiła, że ich smartfony zaczęły robić lepsze zdjęcia. Jednak dopiero tegoroczne modele to potwierdziły, bijąc kolejne rekordy w DxOmark, choć odkryto, że to może być oszustwo. Mimo wszystko widać wyraźną poprawę w jakości aparatów od chińskiego producenta. Teraz firma oficjalnie zapowiada kolejny skok, który zapewne też pozytywnie wpłynie na odbiór zdjęć oraz filmów produkowanych przez smartfony Xiaomi.

Smartfon od Xiaomi z matrycą o rozdzielczości 48 MPx

xiaomi aparat 48 mpx sony samsung

Xiaomi w tym roku otworzyło specjalny oddział, którego zadaniem jest rozwój fotografii mobilnej. Powyższa zapowiedź może być jednym z pierwszych dzieł tej zmiany. Firma wyraźnie zapowiada model z aparatem o rozdzielczości 48 MPx. Naszych stałych Czytelników ta wartość z pewnością już coś sugeruje. Odpowiednie matryce w ostatnich miesiącach zaprezentowali Sony oraz Samsung. Chińczycy zapewne wykorzystają propozycję tej pierwszej firmy, ale obie sprowadzają się do łączenia czterech pikseli w jeden, aby oddać lepszą jakość obrazu — zdjęcia mają mieć rozdzielczość 12 MPx. Sam smartfon Xiaomi ma zostać zaprezentowany w styczniu.

Zobacz też: Składany i przezroczysty smartfon? Poznajcie pomysł Sony.

O ile liczba 48 MPx może robić wrażenie, to tradycyjnie przypominam, że nie musi ona iść w parze z jakością. Niemniej pamiętajmy, że rewolucyjna na swoje czasy Nokia 808 PureView oferowała matrycę o rozdzielczości 41 MPx, ale też stosowała podobny algorytm, co proponuje Sony i Samsung. Nie można też zapomnieć o Huawei Mate 20 Pro i P20, których główny aparat oferuje 40 MPx.

Źródło: GSM Arena