Android_Market

Dosłownie przed chwilą na konferencji poświęconej Androidowi 3.0 przedstawiono to, na co wszyscy czekaliśmy. Przeglądarkową wersję Android Market, która łączy nasze konto Google z naszym telefonem w chmurze. Od dziś możemy przeglądać całą zawartość Android Market i to w języku polskim. Wygodę tej usługi trudno opisać – to należy zobaczyć samemu pod adresem https://market.android.com/.

Trzeba przyznać, że całość została zaprojektowana bardzo dobrze i wykorzystano możliwości, jakie daje przeglądanie zawartości sklepu przez Internet. Od teraz na stronie przejrzymy więcej screenów aplikacji a nawet wideo. Chyba nie musimy dodawać, że system komentarzy pozostał, prawda?

Niestety na chwilę obecną nie zalogujemy się na nasze konto. „Invalid request.” pojawia się po kliknięciu w „Zaloguj”. Miejmy nadzieję, że do naszych rąk usługa zostanie jak najszybciej oddana, ponieważ jak mogliśmy zobaczyć na oficjalnej prezentacji – kupowanie i instalacja aplikacji odbywające się w chmurze spisują się znakomicie. Kto widział ten wie 🙂

Żegnaj Appbrainie? Obie usługi mają swoje zalety i wady, ale chyba jednak wygrywa Android Market dzięki automatycznej instalacji aplikacji z poziomu przeglądarki internetowej. Wyczekujcie momentu, w którym będziemy mogli w końcu zalogować się do Google Accounts!

[Aktualizacja] – jak podają niektóre serwisy informacyjne i jak raportują użytkownicy – niektórym udaje się zalogować już na konto Google.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Dul

Lubię Androida, mobilne technologie, dobre gry i rower. Nie pochłaniam kawy, ponoć mało śpię.