ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google skasowane usługi

Oto wszystkie usługi zabite przez Google’a. Niektórych naprawdę nam brakuje!

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Google znane jest z tego, że bardzo często tworzy nowe usługi, a następnie równie szybko je uśmierca. Taki cykl powtarza się co kilka miesięcy, co ostatnio mogliśmy sprawdzić po informacji o zamknięciu komunikatora Hangouts. Jeżeli chcielibyście sobie przypomnieć o zabitych i zapomnianych usługach Google’a, to przygotowałem dla Was ciekawą stronę internetową. Oto The Google Cemetery – cmentarz dla usług giganta z Mountain View.

Cmentarz usług Google’a. Zobacz, jakie projekty musiały odejść

Jeżeli korzystacie z usług Google’a, to z pewnością wiecie, z jakimi usługami musieliśmy się pożegnać. Długo by wymieniać – na obszernej liście znaleźć można aplikacje takie jak Picasa czy Spaces oraz usługi pokroju Google+. Jeżeli jesteście zainteresowani pozostałymi uśmierconymi usługami, to warto przejrzeć listę na stronie Google Cemetery – oprócz ich nazw oraz czasu, w którym były rozwijane, znajdziecie również powód, dla którego aplikacje lub strony internetowe zostały zabite.

Zobacz też: Oto najlepsze aplikacje ze sklepu Google Play na 2018 rok.

Muszę przyznać, że opisywana przeze mnie w tym tekście witryna przypomniała mi wiele dawnych usług Google’a, z których kiedyś korzystałem – była to spora dawka nostalgii. Rzućcie okiem – być może również wrócą do Was wspomnienia sprzed lat.

Źródło: Google Cemetery 

Sprawdź najnowsze wpisy